У Львові підготували виставу про короля української танцювальної музики

У Львові в театрі ім. М. Заньковецької підготували прем’єру про Богдана Весоловського – короля української танцювальної музики 30-х років ХХ ст

Про це інформує Еспресо.Захід.

15 жовтня театр ім. М. Заньковецької вперше покаже свою нову виставу "Львівське танго", яку на замовлення театру створили драматург  Андрій Бондаренко, актриса та письменниця Наталія Боймук, режисер-постановник Андрій Ревкевич, художник-постановник Андрій Романченко, балетмейстер Максим Булгаков та вся творча трупа театру.  Провівши генеральний прогон вистави якраз на свято Покрови, заньківчани мовби взяли благословення у вищих сил: виставі жити.

А такого спектаклю як "Львівське танго " Львів чекав. Відсилання не стільки до історії, скільки до реальних місцевих постатей,  сповнених особливого чару – завжди вабить найбільше. Тим більше, коли це такі особистості як Богдан Весоловський, який на свій час був чи не єдиним українським композитором, який записав понад 20 альбомів власних творів і чиї пісні звучать і сьогодні. Добре знаний на найпрестижніших сценах світу і всіляко відсовуваний на задвірки пам’яті у радянській Україні, цей чоловік ( якого називали маестро Бонді) тим не менше жив у спогадах краян, хоч його і далекому Монреалі у 1971 році й не стало.  До речі, тільки через 20 років його дружина зможе виконати його заповіт та поховати  його прах у Стрию, де минуло його дитинство.

Але вистава не про те. Вона про народження першого українського джазового ансамблю  "Ябцьо-джаз", який створили у 30-х роках п’ятеро україномовних львівських музиканти -  Леонід "Ябцьо" Яблонський,  Богдан Весоловський (якого називали "Бонді" і який став головним автором пісень) Анатолій Кос-Анатольський, Степан Гумінілович  та двоюрідна сестра композитора та піаніста Нестора Нижанківського Ірена Яросевич. Про культуру дорадянського Львова. Про велику любов Богдана Весоловського та Ірени Яросевич, що покликала до життя пісенні шлягери, які співаємо і нині.

"Львівське танго" цінне сьогодні не лише зверненням до нашого минулого, - ацкентують в театрі. - У важкий воєнний час актуальною є легкість сприйняття музичної вистави про любов та пригоди молодих і талановитих українців. Хіти "Прийде ще час", "Усміх твій таємничий", "Ти з любові собі не жартуй" та інші, майже народні пісні, сьогодні все частіше звучать на нашій сцені й заньківчани раді до цього спричинитися".

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb