У Львові обговорили, чому ЛКП потрібні наглядові ради та якими вони мають бути

Під час дискусії йшлося про виклики та переваги впровадження реформи наглядових рад при комунальних підприємствах Львова

Про це передає "Еспресо.Захід".

10 лютого у Львові відбулося публічне обговорення реформи створення наглядових рад при комунальних підприємствах. На сьогодні у місті є понад 80 таких установ, й практично всі є збитковими та щороку дотуються на мільйони гривень з міського бюджету. Впровадження наглядових рад як органів корпоративного управління мало би покращити ефективність таких підприємств і акумулювати кошти з казни Львова.

Як наголошують організатори, дотації, які зараз отримують львівські комунальні підприємства від свого балансоутримувача - міської ради, могли би бути використані значно вигідніше в інших напрямках розвитку міста, як-от будівництво нових шкіл та садочків, ремонт доріг та інженерних мереж, відновлення медичних закладів, облаштування благоустрою парків та громадських просторів і багато іншого. 

Відтак, на зустрічі зібралися люди, які дотичні до цікавих кейсів реалізації корпоративного управління при підприємствах як державних, так приватних, які безпосередньо є засновниками, виконавчими директорами, або ж членами наглядових рад. Серед спікерів - ексзаступник міністра економічного розвитку та торгівлі, директор ГО "Технології прогресу" Максим Нефьодов,членкиня Наглядової Ради при НАК "Нафтогаз України", радниця прем'єр-міністра Наталія Бойко, партнер юридичної фірми "Василь Кисіль і партнери", член правління Професійної асоціації корпоративного управління Володимир Ігонін, співзасновник комапнії "SoftServ", член наглядової ради Бізнес-школи УКУ Олег Денис, фінансовий директор групи компаній "ОККО", незалежний член Наглядової ради Банку Львів Назар Купибіда, директор агенції економічного розвитку PPV Knovledge Networks, член Наглядової Ради Promprylad.Renovation Володимир Воробей, керівник юридичної комапанії "Ейч.Ді.Партнерз", голова наглядової ради ПрАТ "Тернопільський молокозавод" ("Молокія") Володимир Глащенков. 

Спільно з представниками виконавчих органів Львівської міськради та депутатами учасники аналізували та шукали відповіді на низку питань, зокрема, чи готовий Львів до запровадження такого інституту управлінської моделі, які виклики та переваги наглядових рад, чи прийнятний досвід державних та приватних компаній для наглядових рад ЛКП, якими є передумови ефективності роботи наглядових рад в комунальних підприємствах Львова.

За словами учасників дискусії, важливо визначити модель наглядової ради та розуміти, хто має стати її членами, оскільки від цього залежатиме ефективність роботи такого органу.

Про те, чому у Львові хочуть створити наглядові ради, при яких ЛКП їх можуть створити найперше та коли вони можуть з'явитися, читайте тут.