![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
У Львові наступного року виділять понад 4 млрд грн на освіту
У Львові освітня галузь буде однією з пріоритетних у наступному році – на неї скерують понад 4 млрд грн у бюджеті 2024 року
Про це повідомила депутат міськради Львова Вікторія Христенко, передає "Еспресо.Захід".
Вона відзначила, куди ці гроші підуть:
- Збільшується заробітна плата директорам дитячих садочків;
- Піднімається на 200% зарплати психологам та логопедам інклюзивно-ресурсних центрів, оскільки сьогодні дуже мало охочих йти туди працювати;
- Збільшується кількість премій в межах програм "Успішний педагог" зі 100 до 200;
- Планується поновлення матеріальної бази гуртків шахів по школах
Також є деякі програми, які ще треба доопрацювати. Це – програми "Чисте місто" та "Навчимо дітей плавати".
"Крім цього розглянули питання про децентралізацію дитячих садків у Львівській МТГ з 1 січня. Що мається на увазі. Сьогодні ми часто стикаємося з ситуаціями, коли відділи освіти повинні проводити тендер на закупівлю паперу й інших дрібниць для дошкільних закладів. Це займає доволі довгий час, тому ми хочемо надати повноваження закупівлі необхідних речей директорам садків. Така ж практика діє давно у наших школах, спочатку спробуємо її перенести у наші великі дитсадки. Розглянули нашу з Тарас Репицький пропозицію про створення піклувальних рад при школах. Про таку ініціативу ми вже говоримо давно, втім є певні юридичні моменти, через які ми повною мірою не можемо втілити цю ідею в життя. Зараз нам потрібне рішення виконкому про створення піклувальник рад. Тому будемо рухатися в тому напрямку, аби ця ініціатива могла запрацювати у низці шкіл вже в наступному році", – пише Вікторія Христенко.
Вона додали, що також розглянули цікаву пропозицію від Управління освіти Львова про співпраці з Німеччиною.
"Львові хочуть спробувати переформатовувати роботу садочків, аби вони почали працювати з дітьми з 12 місяців. Пілотними стануть дошкільні заклади №102,№149 та №188. Німеччина допоможе нам у навчанні та медичних матеріалах. Дуже цікаво буде подивитися на результат", - пише депутатка.
- Нагадаємо, більшість школярів Львівської міської територіальної громади підуть на зимові канікули з 25 грудня. Триватимуть вони близько 2-3 тижнів
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)