У Львові на перетині вулиць Чупринки та Бандери окультурять простір

Вже близько чотирьох місяців опрацьовують пропозиції та готують візуалізацію.

Про це повідомляють в громадській організації "Plato/Плато", передає "Еспресо.Захід".

Інститут просторового розвитку разом з громадською організацією "Plato/Плато" розробляє проєкт з переоблаштування простору на перетині вулиць Бандери та Чупринки. Планують посадити біля зупинок дерева для затінення, інформаційні стенди, викласти плитку та бруківку тощо. Еколог та голова ГО "Plato/Плато" Микола Рябика розповідає для "Еспресо.Захід", що цим простором вони займаються ще з 2019 року.

"Ми його досліджували. Тут надзвичайно спекотно влітку. Там немає нормального поводження з водою, з опадами. Тому вирішили адаптувати його до кліматичних змін. Розробили невеликий проєкт і подалися на громадський бюджет. Ми не виграли 2019 року, але 2020-го назбирали кошти через краудфандинг. Організували перший мініпроєкт на садок, поруч зі стіною опорядження. Стіна ще не озеленена, потрібно почекати кілька років, але це стало поштовхом до того, що всередині минулого року звернулися до міської ради й попросили організувати робочу групу. Міська рада відгукнулася. Зацікавився Львівавтодор й наприкінці 2020 створили робочу групу стосовно перепланування простору.

Попередньо роботи, які зараз на вулиці Бандери, не передбачали облаштування благоустрою на цьому умовному трикутнику. Вже близько чотирьох місяців опрацьовуємо пропозиції. На цьому просторі має бути озеленення. Так само ми б хотіли озеленити самі зупинки. Щоб на їхніх стінах з'явилося більше затінення. Тобто щоб люди, особливо вразливі групи, такі як пенсіонери, або просто ті, хто користується громадським транспортом, пішоходи могли зупинитися в затінку", – пояснює Микола Рябика. 

Крім того, хочуть структурувати хаотично розміщені споруди малих архітектурних форм. Микола пояснює, що це потрібно, щоб зникли умови для засмічення і простір став більш культурним та чистим: "В Інституті просторового розвитку зараз опрацьовують пропозиції й розробляють візуальне бачення простору. Наразі невідомо, скільки це коштуватиме. Ми зійшлися на тому, що створювати нові навіси, якісь великі об’єкти не будуть, бо це дуже дорого. Звісно, залучать Галицьку адміністрацію, бо попередньо вони готові долучитися".

Зазначимо, що громадська організація "Plato/Плато" розробляє проєкти для адаптації міста до зміни клімату. Її місією є зробити зміну клімату пріоритетом міських політик Львова та масштабувати кліматичну свідомість громади через просвітництво.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.