У Львові на Гнатюка з’явиться унікальний культурний простір – найбільша наукова книгарня

У Львові презентували пропозиції реалізації інвестиційного конкурсу щодо створення книгарні на вул. Гнатюка 20-22, який оголосила міська влада.

Відповідно до умов конкурсу, інвестор повинен витратити не менш ніж 5 млн грн для перетворення приміщення на книгарню, яка стане одним із дієвих інструментів примноження статусу Львова як наукового, інтелектуального та духовного центру. За задумом, інвестиційний проект повинен створити на місці колишніх міських залізничних кас середовище, яке розвиватиме культуру міста через створення нових просторів для популяризації українського культурного продукту, зокрема літератури.

Попри значну соціальну складову інвестиційного конкурсу, аж три видавництва презентували своє бачення найбільшої майбутньої книгарні у Львові. Зокрема, це видавництво при Києво-Могилянській академії "Дух і Літера", "Видавництво Старого Лева", а також нішеве видавництво Львівського медіафоруму "Човен".

Видавництво "Дух і Літера" у своїй презентації відзначило, що це буде більше, ніж книгарня. Це мультимедійний сучасний  науковий, інтелектуальний, культурний та духовний простір, який визначатиме розвиток не тільки інтелектуального середовища Львова, а й України. Видавництво представило проєкт, який передбачає зали для розповсюдження та продажу книг і періодики в режимі open-маркету, що дозволить максимально залучити українські та міжнародні видавництва. Крім того, книгарня матиме конференц-зал, коворкінг і мультифункціональний простір – лекторій для проведення зустрічей, конференцій, презентацій, пресконференцій, виставок, навчань, семінарів тощо. Цікаво, що видавництво також запропонувало використовувати простір книгарні для експонування виставок історичних та мистецько-культурних. Книгарня повинна стати активним громадським простором, який буде наповнений креативним та інтелектуальним життям.

Родзинкою проєкту є пропозиція створення можливості показу фільмів, з акцентом на показі українського документального кіно, яке наразі не отримує достатньої уваги від суспільства.

Особливий акцент у діяльності книгарні видавництво пропонує зосередити на міжнародній діяльності, зокрема залученні іноземних видавництв, запрошення їхніх експертів та інтелектуалів до Львова. Це дозволить українським дослідникам та науковцям стати частиною світового наукового процесу, якого бракує в Україні.

Представники видавництва гарантували, що до детальної концепції розвитку книгарні будуть залучені кращі українські експерти, зокрема із середовищ Українського інституту книги та українського ПЕН-центру.

"Видавництво Старого Лева" також гарантувало виконання всіх конкурсних умов, а ще запропонувало створити в книгарні поруч із коворкінгом та мультимедійним центром також і кав’ярню, яка створюватиме особливу атмосферу. 

Їхні колеги з медіа-видавництва "Човен" додатково запропонували для популяризації читання створення просвітницьких кампаній із залученням лідерів думок, а також створення спеціального конкурсу та нагородження найкращих книг.

"Ми отримали три дуже сильні конкурентні заявки. Вони різні і по-своєму взаємодоповнювальні. Для мене важливо розуміти, що такий простір у Львові відкриється – це вже точно. І що він стане прикладом, своєрідним маяком і для інших культурних, інтелектуальних міст нашої України" – відзначила членкиня конкурсної комісії та представниця Українського ПЕН-у Ірина Старовойт.

Результати конкурсу оголосять у вівторок, 22 лютого.

Довідково. Будинок 20-22 на вулиці академіка Гнатюка споруджений у 1911 році за проєктом Фердинанда Касслера та Романа Фелінського. Сьогодні – житловий будинок. Пам'ятка архітектури. Конкурс на реалізацію інвестиційного проекту зі створення сучасної креативної книгарні у цьому будинку Львівська міська рада оголосила 16 грудня 2021 року. Йдеться про приміщення площею 382,2 кв. м на першому поверсі, в якому раніше були міські залізничні квиткові каси.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.