У Львові декілька сотень автомобілістів можуть вийти на пікет

У Львові хочуть створити аполітичну ініціативу "За розвиток автомобільної інфраструктури".

Таку ідею висловив Олег Львівський у Facebook-групі "Львів без заторів", передає "Еспресо.Захід".

"Не можу дивитися, як міська влада на чолі з деякими урбаністами руйнує автомобільну інфраструктуру, таким чином заганяючи місто у ще більші корки, погіршує екологічну ситуацію, звужує вулиці та зменшує пропускні здатності, а на вулицях, де до того були мінімальні проблеми – створює штучні корки", – написав Олег.

Активіст хоче зібрати автомобілістів-однодумців, сформувати вимоги до міської влади та мораторій на знищення існуючої автомобільної інфраструктури, навіть влаштувати акції протесту.

Читайте також: "Обмежувач швидкості": у Львові встановили дорожній знак посеред велодоріжки

За якісну автомобільну інфраструктуру, а не проти велодоріжок

Чоловік уточнив, що виступає за якісну автомобільну інфраструктуру, а не проти смуг громадського транспорту чи велодоріжок.

"Як приклад адекватного компромісу можна назвати лише Хуторівку – смуги автомобілістам не зменшили, додали смугу громадського транспорту, додали тротуари і велодоріжки. Всі інші зміни (напр. на Хмельницького, Шевченка та інші) – це приклад, як можна погіршити ситуацію у місті. Потрібно зупинити їх до того як вони зупинять місто!", – написав активіст.

Його допис зібрав близько двох сотень лайків та десятки коментарів. Більшість погоджуюся з думками автора і готові долучитися до створення такої ініціативи та майбутніх акцій протесту. Активісти готові роздавати листівки водіям в корках, в тому числі на проблемних вулицях, щоб ті долучалися до ініціативи.

Як розповів Олег Львівський у коментарі "Еспресо.Захід", "Львівський" – це його псевдо. Його справжнє ім’я – Олег Василишин, він є головою ГО "Мій Львів". Чоловік отримав права ще у 2009 році. Зараз він займається підприємницькою діяльністю.

"Постійно почав користуватися авто з 2014 року, коли в громадському транспорті стало нереально пересуватися", – каже активіст.

Для Олега автомобіль – це основний транспорт. Але використовує його в основному, якщо треба поїхати за місто, чи за покупками.

"Проживаю на Сихові і щасливий, що тут автомобільна інфраструктура в більш-менш гарному стані. Але коли виїжджаю в інші райони – то ситуація обурює, особливо там, де торкнулася рука представників та проектантів міської ради", – зізнається Олег.

Міська влада відмовляється вести діалог

Автомобіліст каже, що не хоче перетворити Львів у суто автомобільне місто, він проти п’яти і більше смугових доріг в один бік.

"У звуженні доріг та блокуванні їх всякими стовпцями ми бачимо небезпеку для життя та здоров’я львів’ян. Міська влада показує цілковите небажання вести діалог чи досягати компроміси, а урбаністи відкрито заявляють що будуть і далі робити зміни, поки, дослівно "автомобільний мамонт не вимре". Для прикладу ми пропонували міській владі обмежити час та дні дії знаку смуги громадського транспорту. Це цілком нормальна практика у деяких містах України. Начальник управління Олеськів виявив категоричне небажання дослухатися до нас", – розповідає Олег.

Також активіст звернув увагу, що автомобілісти сплачують прямо та опосередковано не лише податки, а також "оплату за різного виду послуг та розхідників, що позитивно стимулює економіку".

"У той же час саме автомобілі підтримують життєдіяльність бізнесу – якщо для покупки товарів зараз не обов’язково їздити в ті чи інші місця, а можна замовляти онлайн,  то доставка товару на склали, до магазинів, до людей потребує автомобілів. І чим краще працює логістика, тим менше коштує обслуговування, тим дешевше коштує товар, і тим покращується купівельна спроможність", – каже Олег.

У кінці травня можлива акція протесту

На даний момент є кількадесят активних людей, які зголосилися розвивати ініціативу.

"Кого не запитаєш – всі обурені, засуджують зміни, готові йти до міськради, але чекають поки хтось організує. Для прикладу, вчора спілкувався з товаришем, каже що кожен день дратується в корках, саме через зміни в русі. Коли я запитав чи готовий піти і добиватись свого – якщо буде така ініціатива, сказав, що готовий відпроситися з роботи. Також з таксистом їхав – взяв інформацію від мене і сказав, що хлопці би теж приєднались. Тому хочемо спочатку це все максимально афішувати (десь в кінці травня), зібрати кількасот автомобілів і передати вимоги", – підсумовує Олег.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.