У Львові через проблеми в роботі електромережі працює лише 20% електротранспорту і світлофорів

Після вчорашніх обстрілів лише 30% Львова отримує електроенергію. Відтак працює лише 20% електротранспорту і світлофорів 

Про це повідомила заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк, передає "Еспресо.Захід"

"Війна прийшла у наші домівки. Кожен повинен розуміти, якщо нема електрики – це не вина Обленерго, не винні органи міської влади, а винний москаль, який нищить нашу Україну, нашу інфраструктуру. І особливо активно він почав це робити в зимовий час. Станом на зараз лише 30% споживачів міста мають електрику. В основному це об’єкти, які забезпечують життєдіяльність міста. ТЕЦ-1 і ТЕЦ-2 працюють, подають тепло і гарячу воду. Також водопостачання подаємо на 100%", - розповіла Маруняк.

При цьому, за її словами, наразі курсує лише 20% електротранспорту, бо тягові підстанції не мають електроенергії. Натомість в повній мірі курсують автобуси. Працює 20% світлофорів. Це теж пов’язано з відсутністю електрики. На ключових перехрестях працюють регулювальники.

"Школи і садочки працюють у звичному режимі. У разі, якщо 24 години не буде світла, освітні заклади перейдуть на інший режим роботи. Зараз у Львові також працює 18 пунктів обігріву. Ми запустили першу чергу пунктів обігріву, якщо ж ситуація погіршиться, то ще 192 пункти відкриємо. Вони вже готові до роботи", – зазначила посадовиця.

Водночас технічний директор ПАТ "Львівобленерго" Роман Іванців пояснив, що через дефіцит напруги в загальній мережі, станом на зараз у Львівській області споживання електроенергії становить лише 25% від запланованого. Відтак електропостачання першочергово подається до об’єктів критичної інфраструктури. А кожні 4 години будуть змінювати споживачів, до яких подають електрику.

"Деякі мешканці можуть обурюватися, що одні будинки мають електрику, а інші ні, одним вимикають, іншим ні. Це пов’язано з тим, що об’єкти критичної інфраструктури не мають прямого живлення, а від них паралельно живляться інші споживачі. Також, коли стаються повітряні тривоги, наші працівники не можуть здійснювати планових вимкнень. Відтак якщо, наприклад, будинок планово відключений від світла, і через 20 хв його мали б увімкнути, та через 10 хв почалася повітряна тривога, то цей будинок зможуть включити лише після завершення тривоги і, звісно, що за умови, що нічного не пошкоджено", – додав він.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.