У Львові 16 листопада попрощаються із двома захисниками України
У четвер, 16 листопада, Львів попрощається з військовослужбовцями Юрієм Яструбом та Олегом Френцером, які захищали Україну від російських окупантів
Про це повідомляє ЛМР, передає "Еспресо.Захід".
Мерія закликає львів’ян та гостей міста долучитись до міської церемонії прощання та утриматися в цей час від проведення розважальних заходів та святкувань.
Чин похорону військовослужбовців розпочнеться об 11:00 у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, об 11:30 відбудеться міська церемонія прощання на площі Ринок. Олега Френцера поховають на Личаківському кладовищі, а Юрія Яструба – на Голосківському кладовищі.
Біографічні довідки захисників
Юрій Яструб (03.12.1975-10.11.2023) Львів’янин.
Навчався у Середній загальноосвітній школі №30. Здобув освіту у Середньому професійно-технічному училищі №32 (сьогодні – Державний навчальний заклад "Львівське вище професійне училище технологій та сервісу").
У мирний час працював закрійником і кравцем у місті Львові. Вирізнявся чіткою громадянською позицією: наприкінці 80-х років у лавах молодіжної громадської організації займався охороною мітингів і масових акцій громадян, також активно допомагав скаутським організаціям.
Свій вільний час любив присвячувати дітям і захоплювався вишиванням. Ще з початком агресії Росії прагнув стати на захист Батьківщини від загарбників, однак Юрію Яструбу відмовили через відсутність військового досвіду.
Після повномасштабного вторгнення РФ вступив до лав 47-ї окремої механізованої бригади "Маґура" Сухопутних військ Збройних Сил України. Боронив територіальну цілісність та суверенітет держави на південному напрямку.
У Юрія Яструба залишилися мама, дружина, четверо дітей, сестра, хрещений син із дружиною та племінники.
Олег Френцер (28.02.1985-05.11.2023) Уродженець села Новий Милятин Львівської області. Проживав у місті Винники.
Навчався у Середній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №29. Згодом здобував освіту у професійно-технічному училищі у місті Львові. Проходив військову службу у внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ (сьогодні – Національна гвардія України).
Після повернення працював у охоронній сфері, потім займався будівництвом автомобільних доріг. Був винятково доброю та відкритою людиною, завжди готовою допомагати іншим.
Із початком повномасштабного вторгнення російської федерації став на захист Батьківщини до лав 33-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України. Боронив територіальну цілісність та незалежність держави на південному напрямку.
У Олега Френцера залишилися батьки, тітка з чоловіком, дядько з дружиною, двоюрідна сестра і двоюрідний брат, що зараз бореться з окупантами на передовій.
- Нагадаємо, у боях під Бахмутом загинув захисник з Франківщини Віталій Москаль
- Актуальне
- Важливе