У Львівській політехніці розробили проєкт розвитку давньої солеварні Дрогобича. Фото

На кафедрі дизайну архітектурного середовища Національного університету "Львівська політехніка" провели низку студентських воркшопів із колегами з Технічного Університету Кайзерслаутерна (Німеччина) на тему "Магічні соляні міста".

Про це повідомляє пресслужба Львівської політехніки, передає "Еспресо.Захід".

"Німецькі архітектори презентували нам свій досвід регенерації старовинних соляних міст і підприємств. А наші студенти в межах першої зустрічі розповідали про солеварню Дрогобича, яка існує там із 1250 року. Цей воркшоп мав на меті розроблення проєктів із модернізації цього заводу і над цим ми разом зі студентами працювали впродовж місяця, проводячи також онлайн-зустрічі з німецькими колегами", – розповів завідувач кафедри ДАС професор Віктор Проскуряков.


У межах воркшопу розробили чотири концепції розвитку солеварні у Дрогобичі. Оскільки територія величезна, то політехніки напрацювали ідеї для додаткового використання та розвитку культурно-розважальної діяльності.

Читайте також: Дрогобицька солеварня оголосила конкурс на логотип

"Ми старалися в кожному з чотирьох проєктів залишити промисловість, як атракційну складову, оскільки це вже застаріла методика видобутку та й обладнання дуже давнє. Хоча, до прикладу, в Дрогобичі є колодязь, де з 50-метрової глибини видобувають соляний розчин, із якого після випарювання отримують мінералізовану і значно м’якшу сіль, аніж та, яку купуємо в магазинах. Вона того ж ґатунку, який подають у найдорожчих ресторанах світу. Її не виробляють багато та й немає коштів для презентабельного пакування. У радянські часи намагалися нарощувати потужності і викачувати тієї солі більше, та це мало не призвело до катастрофи – в землі з’явилися пустоти, які загрожували завалами. Тож, напрацьовуючи наші проєкти та використовуючи досвід німецьких колег, ми зосереджували більше уваги на атрактивній складовій для туристів", – пояснив Віктор Провскуряков.

Читайте також: Як може виглядати АС-4? Львівський студент створив проєкт, але місто не реагує

Архітектори розвивають проєктну концепцію довкола усієї території підприємства, акцентуючи на її благоустрої та додаткових функціях, зокрема планують створити громадський центр, де би відбувалися різноманітні громадські зібрання, конференції, коворкінги, літні театри. Це зацікавило би мешканців Дрогобича проводити там вільний час.


Фото: Львівська політехніка 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.