У "Львівській політехніці" дослідили, як в Україні ставляться до української діаспори в інших країнах

Національний університет "Львівська політехніка" провів дослідження, як ставляться українці, які проживають в Україні, до діаспори.

Результат – більшість громадян України (66,7%) позитивно ставляться до українців, що проживають за кордоном. 

Таке дослідження проводили вперше в Україні за 30 років незалежності, - розповіла у коментарі для "Еспресо.Захід" директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) Національного Університету "Львівська політехніка" Ірина Ключковська. 

"Тішить те, що 67 відсотків українців позитивно ставляться до української діаспори. Якби зробили таке опитування в середині 90-х років, то ми б мали зовсім іншу картину. Тоді ми все ще тягнули за собою шлейф з Радянського Союзу і для багатьох українців, зокрема з центральної і східної України, представники української діаспори, як говорила пропаганда, це були "зрадники" і "буржуазні націоналісти", - розповідає науковиця. 

На зміну ставлення вплинули кілька факторів. Серед них - Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2014 року. Бо саме тоді інформаційний простір України наповнився повідомленнями про допомогу з боку української діаспори. 

"Тоді нам всесторонньо допомагали. Ми фактично не мали армії, вона була знищена і велику допомогу становила гуманітарна допомога. 

Це і приїзд військових з Канади, які проводили навчання, і аптечки за стандартами НАТО. Але найважливіше - з'явилася інформація. І тоді чи не вперше українці відкрили для себе значення української діаспори.

Ми є свідками того, що народжується розуміння необхідності співпраці з українською діаспорою, бо це є великий і невикористаний економічний, політичний, культурний і навіть безпековий капітал. Народжується розуміння, що, крім гуманітарної допомоги, українська діаспора - це наша адвокація у світі у різних площинах.

Зауважимо, що на сьогодні за межами України живе та працює понад 20 мільйонів українців. За оцінками експертів, їх кількість лише зростатиме.

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) Національного Університету "Львівська політехніка" є єдиною інституцією в Україні, яка системно займається питаннями української діаспори, досліджує діаспору і міграційні процеси з України.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.