У Львівській національній філармонії вкотре Музи не мовчать
Увечері 6 травня фортепіанний квінтет філармонії виконає музику "композитора без нот" Василя Барвінського і не тільки
Про це повідомляє Львівська філармонія, інформує Еспресо.Захід
6 травня серію популярних камерних концертів від Львівської національної філармонії імені М. Скорика "Україна - 2022. Музи не мовчать" продовжить музичний вечір, який проведе фортепіанний квінтет у складі Марини Громадської, Сільвії Фудели, Марії Панчук, Оксани Литвиненко та Марти Кузій. Ця серія камерних концертів створена для підтримки українських музикантів під час російської воєнної агресії.
Як наголошують організатори, програма саме цього концерту зосередиться на камерній музиці новітніх авторів та представника пізньоромантичної епохи. Мова про твори, написані в індивідуальному стилі кожного з митців та які відображають головні тенденції розвитку української інструментальної музики.
Найстарший з композиторів – Василь Барвінський, якого називали "композитором без нот" через те, що радянський режим привселюдно спалив більшість його рукописів. Однак він є першим українським композитором, ноти якого видавалися в Європі, США, Японії (видання "Рters", «"Universal Edition"). Його "Шість мініатюр на українські теми" виявились такими популярними, що 1000 примірників розійшлися всього за 4 місяці по Європі, що для 1925 року було значимим успіхом. Але у Мордовському ГУЛАГу, де видатний композитор несправедливо перебував цілих 10 років, Василь Барвінський створив Квінтет для скрипок, альта, віолончелі та фортепіано, – музику, сповнену тонкого ліризму та пошани перед українською мелодикою. Саме цей твір і увійшов зараз до концертної програми.
А окрім нього "Речитатив та рондо" Мирослава Скорика, що в дитинстві пережив репресії та заслання до Сибіру, а – подорослівшавши – став голосом своєї генерації та чільним представником української "нової фольклорної хвилі", "Елегія" пам’яті українського класика Станіслава Людкевича авторства молодшого сучасника Скорика Євгена Станковича, мініатюра "Ікона" одного з найвідоміших сучасних композиторів України Валентина Сильвестрова та струнний квартет "Ремінісценції" Ганни Гаврилець, в якому вона звернулася до тенденцій інструментального театру.
- Нагадаємо, У Львівському органному залі буде Героїчний орган
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе