У Львівській МТГ планують створити шість старостинських округів

Вони представлятимуть інтереси 19 населених пунктів та десяти ОТГ, що увійшли до міської громади Львова.

Про це сьогодні, 28 вересня, у ЛМР повідомили члени робочої групи, що готували нормативні документи, потрібні для функціонування інститут старост, інформує "Еспресо.Захід".

Зокрема, робоча група напрацювала положення, які викладені в двох документах. Йдеться про положення про старостинські округи, про самого старосту, його посадові обов’язки та про громадське обговорення кандидатури старости. Відповідні проекти ухвал будуть винесені на розгляд чергового пленарного засідання.

"До складу Львівської МТГ, окрім Львова, увійшло ще 19 населених пунктів. Закон передбачає для менших громад, які увійшли до складу більшої, мати інститут старостів, які б могли представляти інтереси меншої громади у Львівській міській раді. Протягом року законодавець опрацьовував документ і в липні було внесено зміни в закон. Зокрема, Верховна Рада  зобов’язала громади прийняти Положення про старостів, про старостинські округи до листопада цього року", - розповів директор департаменту міської агломерації Юрій Лукашевський.

На виконання цього закону була створена робоча група на чолі з керуючою справами виконкому Наталією Алєксєєвою. До складу увійшли заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач, директор департаменту міської агломерації Юрій Лукашевський, а також по одному представнику від кожної депутатської фракції.

"Робоча група працювала понад місяць. Ми розробили варіант, за яким пропонуємо у Львівській міській територіальній громаді створити шість старостинських округів і будемо презентувати на найближчій сесії ухвалу про затвердження цих округів та положення про старосту і про громадське обговорення кандидатури старости", - розповіла Наталія Алєксєєва.

Також директор департаменту міської агломерації розповів, що 19 населених пунктів, які увійшли до Львівської МТГ, раніше були об’єднані у десять місцевих рад. І вже з них створено шість старостинських округів:

Старости входить в апарат виконавчого комітету, мають високу заробітну плату і по статусу є заступниками міського голови. У положенні про старосту визначено, що він насамперед є проектним менеджером у своєму населеному пункті, відповідальністю якого є розвиток своєї громади.

Основні завдання старости:

Також старости можуть бути членами виконавчого комітету, але закон не зобов’язує включати їх у цього органу. Водночас вони наділені повноваженнями участі у засіданнях виконкому та сесії міської ради з правом дорадчого голосу і з обов’язковим правом на виступ. Тобто, він має представницький статус та частину таких повноважень, як і депутат Львівської міської ради. Староста підзвітний Львівській міській раді і зобов'язаний щорічно звітувати за результатами своєї роботи в окрузі. Також, відповідно до законодавства, робоча група напрацювала положення про громадське обговорення кандидатури старости.

"Закон передбачає таку процедуру: ініціатива висунення кандидата належить міському голові, далі кандидатура має пройти громадське обговорення. Його має підтримати від 10% до 20% виборців округу, в залежності від кількості населення. Після громадського обговорення, якщо кандидат збере на свою підтримку відповідну кількість голосів, його кандидатура може бути розглянута на сесії міської ради. Якщо сесія не затвердить кандидата, то він більше не має права висуватися на старосту", - розповів Юрій Лукашевський.

Після того, як сесія Львівської міської ради затвердить ці положення, розпочнеться процес висування кандидатур старост. Зважаючи на те, що громадське обговорення триватиме щонайменше місяць, перші старости Львівської МТГ можуть бути затверджені наприкінці року.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.