У Львівській міськраді замовчують вартість будівництва сміттєзаводу та рекультивації звалища у Грибовичах

Два проєкти будуть реалізовуватись за кошти одного кредиту, але цієї суми точно не вистачить на всі роботи – та про це у Ратуші воліють мовчати.

Принаймні цифри не озвучують чиновники, з якими довелось спілкуватись, не пишуть про них і у відповіді на інформаційний запит, надісланий "Еспресо.Захід".

Журналісти поставили прості питання, але повної відповіді на них так і не вдалося отримати. Питали: скільки коштів місто має на вирішення основних проблем зі сміттям у Львові? Які саме аспекти будуть вирішуватись? Скільки коштів потрібно на кожен з кроків?

Що вдалося отримати у відповідь? Лише те, що у комплекс заходів входить рекультивація полігону, будівництво сміттєпереробного заводу, станція очистки фільтрату за технологією зворотнього осмосу тощо (хоч до того запевняли, що цей проєкт втілюють за кошти іншого кредиту). І на це місто отримало безповоротний грант у сумі 10 млн євро та кредит 25 млн євро від Європейського банку реконструкції та розвитку та Фонду чистих технологій.

І все. На запитання про вартість кожного з кроків відповіді немає. І чиновникам, вочевидь, є що приховувати. Ще у кінці травня, напередодні річниці Грибовицької трагедії "Еспресо.Захід" писав, що у місті не сходиться "сміттєва арифметика".

Тоді керівник ЛКП "Зелене місто" Святослав Євтушенко розповідав, що на ці потреби у ЄБРР виділив кредит в сумі 25 млн євро, 10 млн – грант Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P). І ще певна сума – обов'язковий внесок від міста, близько 7 млн євро. І цих коштів, за його словами, мало б вистачити на рекультивацію полігону та побудову сміттєпереробного заводу. Якщо додати ці суми, то виходить 42 млн євро.

А тепер глянемо по проєктах. Перший етап рекультивації коштує 16,8 млн. євро. Другий, вочевидь, буде трохи дешевшим, але все одно його вартість може сягнути суми понад 20 млн євро, хоч попередньо йшлося про 604 млн гривень (за реальним курсом – 18 млн євро). Це станом на 2019 рік.

Як повідомляла ЛМР, загальна кошторисна вартість будівництва всіх стадій сміттєпереробного заводу, включно з вартістю будівельних робіт та устаткування, — 1,167 млрд грн. А це майже 35 млн євро.

Разом, дуже приблизно, виходить близько 60 млн. євро. Де місто планує взяти ще близько 20 млн євро на найближчі 2-3 роки? Вочевидь, у Ратуші і самі поки що не можуть відповісти на це запитання.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.