У львівській галереї Iconart покажуть "Дорогу" Остапа Лозинського
Відкриття відбудеться без участі автора Остапа Лозинського, якого не стало на Різдво цього року
29 березня у львівській галереї "Iconart" відкриється створена на основі Страстей Христових виставка "Дорога" художника, куратора та співкуратора виставкових та видавничих проектів, ініціатора навчальних програм, майстер-класів і мультимедійних продуктів, співавтора постійних експозицій у НМЛ ім. А. Шептицького Остапа Лозинського. В основі своїй вона уже експонувалася у цій галереї у 2014-му році. Цього разу виставка відкриється без участі автора. Остапа Лозинського не стало на Різдво цього року, інформує "Еспресо.Захід".
"Свою "Дорогу" Остап намалював навесні 2014 року, – заанонсував подію близький приятель Остапа Лозинського, художник Роман Зілінко. – Тоді, коли лише кілька тижнів, як відгримів Майдан і Україна оплакувала свою Небесну Сотню… Тоді, коли тривав Великий піст і коли — як ніколи за останні десятиліття — Страсті Христові були живим людським досвідом. Тоді, коли біль був ще дуже свіжий, а ми лише вчилися його переживати… Тоді, коли почалась анексія Криму і на Донбас почали заходити диверсійні групи ворога. З нинішньої перспективи це був початок нашої Дороги. І за вісім років цього шляху було чимало всього: і приклади неймовірної жертовности й служіння, і біль та страждання, і жахливі втрати й розчарування, і підлі зради.
Я завжди дивувався, як Остап умів відчувати час, зосереджуватися на тому, що найважливіше. А потім це відчуття за допомогою фантастичної працьовитости перетворював на живопис, ікони, проєкти. Зрештою — на мистецтво… Більшість його виставкових проєктів була про це. Про життя, про смерть, про любов, про вічне. І там не було пафосу, поверховости чи намагання сподобатися.
Було Різдво… Ми щойно пережили Остапову смерть. І нам, його друзям, здавалося, що не може бути нічого гіршого за його втрату… А втім, на нас знову чекає Дорога. І на цій Дорозі знову буде жертовність і служіння, біль та страждання, втрати, смерть, розчарування й зради.
Та все ж історія Страстей Господніх, Христової Хресної дороги дає нам перспективу Воскресіння. Цим і живемо. Там побачимось усі. Там Остап приготує нам гостину, і цей стіл буде великий…"
- Нагадаємо, аби перемкнутися від зведень війни, культурні діячі Львова ініціювали мистецький проєкт.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та Телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе