У "червону" зону Львівщина може ввійти з наступного понеділка

Ситуація із захворюваністю на COVID-19 в області продовжує залишатися напруженою.

Про це повідомив під час пресбрифінгу регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусу на Львівщині Олег Когут, передає "Еспресо.Захід".

"Від початку пандемії маємо майже 170 тисяч захворілих. Лише за вчорашній день було проведено понад 3100 досліджень методом ПЛР і більш, як половина з них (1647) – це підтверджені випадки. Це – досить серйозна кількість, яка говорить про те, що ми вже фактично перебуваємо на піку захворюваності. Принаймні я на це сподіваюся", – зазначив епідеміолог.

Загалом у стаціонарах області перебуває понад 2800 пацієнтів з підозрою або підтвердженим COVID-19.

"Ми ще маємо запас ліжок у закладах, які надають стаціонарну допомогу (т.зв. "першої хвилі"), але якщо не будемо вживати заходів, які дозволять запобігти поширенню захворюваності, може скластися ситуація, коли доведеться відкривати стаціонари "другої хвилі". Це негативно відіб’ється на тих людях, в яких є інші патології і які потребують стаціонарної допомоги, оскільки стаціонари будуть закриті", – наголосив Олег Когут.

Як розповіла директорка Стебницької міської лікарні Наталія Стецик, за станом на ранок п’ятниці, 22 жовтня на стаціонарному лікуванні у їхньому закладі перебуває 149 пацієнтів, 15 з яких у реанімації у вкрай важкому стані. Один пацієнт – на ШВЛ.

"Динаміка за останні два місяці є вкрай негативною. У вересні у нашій установі пролікувалося 259 пацієнтів, 141 з яких ми виписали, а 19 – померло. У жовтні (включно з учорашнім вчорашній днем, 21 жовтня) на лікуванні у нашій установі перебувало 293 пацієнти, з яких 193 ми вже виписали. На жаль, 49 померло. Пацієнти поступають вкрай важкі. Захворювання у них дуже швидко прогресує зі середньої важкості до вкрай важкого стану – від кількох годин до 1-2 діб. Під час попередніх двох хвиль ми такого не спостерігали. Частіше поступають особи, старші 60 років зі супутніми захворюваннями, які досить швидко ускладнюються дистрес-синдромом (гострою легеневою недостатністю. – Ред.), що інколи, на жаль, закінчується смертю", – констатувала лікарка.

"Лише за вчорашній день ми втратили (у Львівській області.Ред.) 18 людей. Це – страшні цифри. Держава безкоштовно надає можливість профілактики шляхом вакцинації, - нагадав регіональний координатор з питань вакцинації від корона вірусної інфекції. - Вакцини в області є достатньо. Маємо і AstraZeneca, і CoronaVac. Щотижня отримуємо вакцину Pfizer. Вакцини є у всіх пунктах і центрах вакцинації. Ми, до речі, постійно збільшуємо кількість останніх. Відучора розпочав роботу ще один центр вакцинації на Головному залізничному вокзалі. Також ми відкрили ще один центр вакцинації у ТРЦ "Кінг Крос Леополіс". Сумарно в області працює 27 центрів вакцинації, 188 пунктів щеплень і 102 мобільні бригади. Тобто можливість вакцинуватися є".

Останнім часом вакцинальна кампанія активізувалася. Основну причину Олег Когут убачає у більш жорстких обмежувальних заходах, у першу чергу що стосується міжміських перевезень:

"Якщо до цього ми виконували у середньому 8 тисяч щеплень на добу (до 10 тисяч), то за останній час – не менш як 15 тисяч. Останні три дні були "ударними" – щодня вакцинували понад 20 тисяч людей. За вчора провели 20 703 вакцинації. Але щоб подолати COVID-19, цей процес повинен бути постійний. На жаль, в області сьогодні вакциновано першою дозою лише 26%, а двома – 20% дорослого населення. Загалом проведено 956 664 вакцинацій. Тобто лише кожна п’ята доросла людина на Львівщині повністю вакцинована, а має бути хоча б 70%. На нас ще чекає дуже багато роботи, поки ми дійдемо до цієї цифри. Хочемо, щоб люди свідомо вакцинувалися – не через страх, а з розумінням того, для чого це потрібно. Вакцинація – єдиний специфічний профілактичний засіб, але безумовно, не можна забувати й про неспецифічні. Те, про що ми постійно говоримо: носіння масок, особливо у людних місцях, соціальне дистанціювання (відстань між людьми повинна бути не менш ніж 1-1,5 метри), гігієна житла і виробничих приміщень та особиста гігієна, тобто миття рук. Тільки такими методами ми зможемо призупинити ріст захворюваності, а надалі – й подолати її".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку