У Чернівцях знайшли унікальні документи про діяльність ОУН на Буковині

У Чернівцях знайшли архівні документи, що підтверджують діяльність Організації українських націоналістів на Буковині одразу на початку війни між Радянським Союзом та Німецьким рейхом

Про це пише Молодий буковинець, передає "Еспресо.Захід".

Як розповів директор Державного архіву у Чернівецькій області Микола Рубанець, повстанці розпочали боротьбу вже 23 червня. Багато з них були дезертирами, адже не йшли на війну проти німців у лавах радянської армії, а долучалися до лав ОУН.

"Ці нововиявлені партійні документи змальовують, доточнюють ту картину, яка відбувалася в нашому краї. Ми проаналізували матеріали партії кінеця червня, початку липня 1941 року – це інформаційні донесення, стенограми, доповідні записки тощо. Аналіз інформації з цих партійних документів свідчить збройні виступи оунівського підпілля розпочалися з перших днів війни між Радянським Союзом та фашистською Німеччиною. Всі ці акції були спрямовані на відновлення Української держави. Вони почали проводити бойові акції, підіймати населення на боротьбу", – сказав Рубанець.

У стенограмі, яка була записана під час наради 24 червня обкому партії, йдеться: "У Вашківському районі орудує банда українських націоналістів. Вона провела там підривну роботу, результати якої відбилися під час мобілізації. Там немало дезертирів. У Вижниці зареєстровано 50 випадків дезертиства.

25 червня 1941 Чернівецький обком КПУ, інформуючи першого секретаря ЦК КП(б)У Микиту Хрущова про військові дії та суспільно-політичну ситуацію в області, доповідав: "У ніч на 23 червня 41-го року у селі Руський Банилів озброєні загони в кількості 15 чоловік здійснили напад на телеграф і пошту. У Вашківцях вбито начальника станції. У Вижницькому районі вбитого уповноваженого райкому партії і сільського листоношу".