Еспресо. Захід

У Будинку Воїна презентували виставку фотоісторій "Незламні жінки України"

11 грудня, 2023 понедiлок
10:22

Виставка розповідає про жінок, які надихають своїм прикладом не опускати руки у найскладніших життєвих обставинах. Серед героїнь фотоісторій – громадські активістки, лікарі, правозахисниці, музикантки

Зміст

Про це передає "Еспресо.Захід".

"У кожної з них своя історія, випробування і розуміння, що тільки об’єднавшись, жінки можуть здолати труднощі. Повномасштабне вторгнення принесло багато складних випробувань для нашої країни, частина з них лягла на жіночі плечі. Поки Захисники і Захисниці на фронті, жінки в тилу змушені виконувати функції, які раніше їм були невластиві: здійснювати батьківські обов’язки за двох, вести господарство, бізнес, волонтерити", – зазначають організатори.  

Учасниці зустрічі ставили собі за мету підтримати всіх жінок України та надати видимості їх внеску в наближення перемоги, адже часто жінки знецінюють свої зусилля, вважаючи, що роблять недостатньо багато.

Як жінці впоратись з викликами війни? Як для них змінились умови праці, як подолати наслідки стресу? Про це говорили учасниці відкриття фотоісторій та ділились власним досвідом.  За офіційними даними, 56% новостворених бізнесів за цей рік – це жіночі бізнеси. Цьому сприяють курси з перекваліфікації  жінок, які проводять громадські організації, зокрема, Центр "Жіночі перспективи".   

"Війна загострила проблеми у всіх сферах: зросла кількість домашнього насильства, сексуальні злочини. Відтак важливо вести інформаційну політику, щоб жінки знали, куди звертатись, проводити привенційну діяльність, щоб ця проблема ставала видимою", – зазначила голова Центру "Жіночі перспективи" Любов Максимович.  

Депутатка Львівської міської ради фракції ВАРТА, тренерка ГО Центр "Жіночі перспективи" Неля Васюта наголосила, що такі проєкти піднімають питання ролі жінок в сучасному світі, у наших реаліях.

Неля Васюта

"Спілкуюсь активно з жінками, оскільки  проводжу тренінги і чую, як багато постало викликів у зв’язку з війною. Скільки проблем їм тепер треба вирішувати, "заходити" на ту територію, за яку раніше відповідали тільки чоловіки. Наскільки гнучко вони підлаштувались, аби подолати труднощі. У маленьких містечках, селах жінки йдуть працювати на ті посади, на яких раніше працювали чоловіки: районні електромережі, фермерство, сідають за трактори. Тобто на плечах жінок лежить велика відповідальність, вони шукають рішення і знаходять їх. Роблять все для того, щоб допомогти фронту і наблизити перемогу", – додала Васюта.

Також учасниці зустрічі обговорили подальші кроки. Зокрема, на загальнодержавному рівні мають бути ухвалені закони, які дозволять використати всі інструменти захисту, що дає ратифікована Верховною Радою України Стамбульська конвенція. Крім цього, громадські активістки піднімали питання репродуктивного здоров’я жінок, запобігання сексуальним злочинам, домашнього насилля.  

Додамо, що у такий спосіб учасниці Центру "Жіночі перспективи" долучились до кампанії "16 днів активних дій проти гендерно зумовленого насильства". Цьогоріч подія  мала тему – “Жінки та дівчата під час війни”.   Крім цього, варто нагадати, що у 2024 році Україна відзначатиме 140-річчя українського жіночого руху. У рамках святкувань передбачено низку заходів.

Теги:
Читайте також:
Львів
+20.9°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, субота
20 червня
20:26
погода весна хмари
На Львівщині 21 червня очікується спека до +33° та місцями короткочасні дощі
20:10
Регіна Абраменко встановила світовий рекорд
Шестирічна гімнастка зі Львівщини Регіна Абраменко встановила світовий рекорд
19:41
Міжнародна коаліція з розмінування цьогоріч надасть Україні техніку й обладнання на 205 млн євро
Міжнародна коаліція з розмінування цьогоріч надасть Україні техніку й обладнання на 205 млн євро
18:35
Літерія 3.0
На Хмельниччині стартував літературний фестиваль "Літерія 3.0"
17:44
Владислав Медушевський
Львів’янин Владислав Медушевський став чемпіоном світу зі стрільби серед юніорів
17:20
ДТП
На Львівщині авто з’їхало в кювет і перекинулося: водій помер у лікарні
17:05
Новини компаній
Компанія blago виступила ексклюзивним партнером BUSINESS MOM SUMMIT
Компанія blago стала ексклюзивним партнером BUSINESS MOM SUMMIT у Львові
16:35
Денис Марченко
"Карпати" офіційно підписали голкіпера збірної України U-19 Марченка
13:29
У Рівному під час пожежі в багатоповерхівці загинув 11-річний хлопчик, ще трьох дітей госпіталізували
У Рівному під час пожежі в багатоповерхівці загинув 11-річний хлопчик, ще трьох дітей госпіталізували
12:56
Маршрутом понтифіка: у Львові стартувала велопроща до 25-річчя візиту Папи Івана Павла ІІ
Маршрутом понтифіка: у Львові стартувала велопроща до 25-річчя візиту Папи Івана Павла ІІ
12:25
У Маліївцях на Хмельниччині археологи знайшли залишки дзвіниці скельного монастиря
У Маліївцях на Хмельниччині археологи знайшли залишки дзвіниці скельного монастиря
11:37
Ігор Богдан
Легендарний голос Львова: Ігор Богдан відсвяткує 50-річчя на сцені концертами у Львівській опері
11:02
Львівщина 20 червня попрощається із захисниками Валерієм Рижовим і Тарасом Орищиним
Львівщина 20 червня попрощається із захисниками Валерієм Рижовим і Тарасом Орищиним
10:33
У Львові люди перекривали колію через переповнену електричку
У Львові люди перекривали колію через переповнену електричку
09:54
Інтерв’ю
Фагот
Фагот: "Я в темних окулярах, тому що бачу наше майбутнє — і воно яскраве"
09:00
Інтерв’ю
Андрій Дахній
Львів в екосистемі європейської та англомовної філософії. Інтерв’ю з істориком філософії Андрієм Дахнієм
2026, п'ятниця
19 червня
19:45
Василь Косів
Василь Косів знову обраний ректором Львівської національної академії мистецтв
19:30
Колекційний Mercedes за 1,2 млн грн
Колекційний Mercedes за 1,2 млн грн намагалися ввезти в Україну під виглядом гуманітарної допомоги
19:10
наркота
На Львівщині викрили наркосхему: вилучено понад 600 г заборонених речовин і затримано 28 осіб
18:35
ФК "Рух"
ФК "Рух" зробив офіційну заяву щодо свого майбутнього: жовто-чорні роблять ставку на молодь
17:50
"АЛЬЯНС" та "in.IT
Львівські футзальні клуби Альянс та in.IT об’єдналися: нова команда гратиме в Екстра-лізі як ФК "Альянс"
17:23
Музична школа №1
Може прийти людина без мистецької освіти і педагогічного досвіду: музична школа №1 закликала ЛМР змінити умови конкурсу на посаду директора
17:00
виставка Манюк Орест
У Львові в Домі Франка відкрили ювілейну виставку живопису Ореста Манюка
16:49
Марко з батьками у лікарні "Охматдит"
У дитини відмовили печінка та нирки через жарознижувальні: львівські медики врятували 7-річного пацієнта
16:20
резиденція "Ведмежа Діброва"
Справа "Ведмежої Діброви" Медведчука: на Закарпатті шістьом фігурантам повідомили про підозру через використання 226 га держлісу
15:30
Юрій Гащук
Випускник львівського ліцею "Гроно" Юрій Гащук склав НМТ на максимальні 800 балів
12:34
Ексклюзив
"Не варто передчасно говорити про братську могилу": що знайшли під час досліджень у Гуті Пеняцькій на Львівщині
11:10
У Львові перевізників штрафуватимуть за вимкнені кондиціонери в автобусах
10:37
Автобусний маршрут №9 у Львові продовжать до села Сороки-Львівські
Автобусний маршрут №9 у Львові продовжать до села Сороки-Львівські
10:12
На Львівщині двох експосадовців лісництва підозрюють у незаконній вирубці понад тисячі дерев
На Львівщині двох експосадовців лісництва підозрюють у незаконній вирубці понад тисячі дерев
09:39
прощання з Героями
Львівщина 19 червня попрощається зі шістьма захисниками, які загинули на війні
09:07
На високогір'ї Карпат розквітла рідкісна червонокнижна квітка – сон Шерфеля
На високогір'ї Карпат розквітла рідкісна червонокнижна квітка – сон Шерфеля
08:33
У Тернополі вперше виконали орбітальну атеректомію для лікування складних уражень серця
У Тернополі вперше виконали орбітальну атеректомію для лікування складних уражень серця
Більше новин