"Тут людяніше все": переселенець із Маріуполя поділився враженнями від Франківська
21-річний Олександр разом з мамою, двома молодшими братами і бабусею приїхав з Маріуполя до Івано-Франківська ще у квітні. Там хлопець працював у "Тролейбусно-трамвайному управлінні" електриком
Про це повідомили у КП "Електроавтотранс" ІФ, передає "Еспресо.Захід".
За словами хлопця, вони виїхали з Маріуполя, як тільки з’явилася така можливість.
"Ми переховувалися до того у підвалах, були розбиті вікна вдома, але споруда ще знаходилася, коли ми виїхали, то в споруду вже влучило і не залишилося нічого. Наш будинок уже зруйнований", - розповідає хлопець.
В підвалі були з 5 березня. Виходили тільки для того, щоб варити їсти. Жили у приватному будинку. Коли зробили щось подібне на зелений коридор, то до них звернувся знайомий, який запропонував їм виїхати, в нього був відповідний транспорт. Погодилися. Спершу сім’я поїхала в Бердянськ. Потім – у Запоріжжя. А далі вже опинилися у Франківську.
"Життя почало налагоджуватися. Першим знайшов роботу батько, він - чоботяр. Тоді саме виїжджав чоловік в Європу і залишив йому свій бізнес. Далі – Олександр пішов працювати електромонтером. Живуть вони у знайомого на дачі в Лисці. Засадили город – картоплю, квасолю, огірки. Все б нічого, тільки на дачі нема опалення, тому є питання, як зимувати", - зазначили у "Електроавтотрансі".
Найбільше, їдучи на Захід України, хлопець переживав за наратив Схід-Захід.
"Боявся, що східняків тут не люблять. Але приїхавши сюди, зрозумів що люди скрізь різні. І тут можна натрапити як на добрих та позитивних, так і на агресивних, і на Сході теж", - додав Олександр.
Зараз він добре говорить українською, хоч раніше нею не спілкувався.
"Я вчив у школі українську і в коледжі, дивився українське телебачення, читав літературу, тому я знаю українську, - розповідає Олександр. – Проте ніколи нею не спілкувався. А тут ми перейшли, бо всі спілкуються українською. Трохи тяжко, бо доводиться в голові перекладати, але з часом буде легше".
Хлопець працює електромонтером. Його робота полягає у проведенні ревізій електромережі, і якщо є аварії, то усуненні її. Роботу хлопець любить, з колективом спільну мову знайшов. Навіть більше, каже, що люди тут добріші і м’якші.
"Тут людяніше все, - ділиться Олександр. - Там я працював-працював два роки і всі казали, що працюю мало і погано, а тут завжди розуміють і підказують".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе