ТОП-3 продукти, збагачених жирними кислотами

Цінність поліненасичених жирних кислот omega вже неодноразово доведена вченими. Речовини знижують ризики виникнення серцево-судинних захворювань, онкології, атеросклерозу, захворювань шлунково-кишкового тракту. Однак, з усіх 11 відомих речовин, для людини незамінними є всього 3: альфа-ліноленова (АЛК), ейкозапентаєнова (ЕПК) та докозагексаєнова (ДГК). Перша надходить в організм з рослинних продуктів, а дві інші ― з риби й морепродуктів. Крім того, ЕПК та ДГК синтезуються з АЛК, але цей відсоток дуже низький. У списку нижче представлені продукти-лідери за змістом корисних поліненасичених кислот. 

Червона й чорна ікра

ЕПК й ДГК ― компаньйони, тому містяться в продуктах завжди разом, але в різному співвідношенні. Наприклад, кількісний вміст ЕПК в ікрі на 100 г становить 3130 мг, а ДГК ― 4340 мг. Однак ці показники стосуються виключно натурального продукту, тому рекомендації як відрізнити чорну ікру від підробки перед покупкою точно знадобляться.

Ікру прийнято вживати в поєднанні з хлібом, грінками або тарталетками, але є й інші варіації. Наприклад, у Фінляндії делікатес подають в ресторанах разом з дрібно нарізаною цибулею та сметаною. У Франції ікра часто доповнює страви з фуа-грою, артишоками та спаржею, а відомий шеф-кухар Мауро Колагреко гармонійно поєднав ікру із печеним буряком. В Японії ікру маринують соєвим соусом або готують рисові кульки, загорнуті норі, а зверху викладають ікру. В свою чергу в Англії, Хестон Блюменталь ще 2002 році об'єднав білий шоколад та чорну ікру.

Морська капуста

Ламінарія ― водорість, багата не тільки на мікро- й макроелементи, а й омега. Причому кислоти, що містяться в морській капусті, дуже добре засвоюються, практично в повному обсязі. Найбільшу цінність для організму має свіжа ламінарія, але в східних країнах її готують в різних видах: маринують, сушать та навіть смажать. Ще морська капуста є основою для багатьох супів, соусів й салатів. З десертів це може бути пастила або цукерки.

Риба

Лідируючі позиції в цій категорії займають жирні сорти риби: скумбрія ― 5,3 г, оселедець ― 3,1 г, лосось ― 2,3 г, анчоуси. При цьому, риба, вирощена в штучно створеному середовищі поступається за змістом ЕПК й ДГК тій, що виловлена ​​в морі.

Рибні страви ― невід'ємна частина кулінарних кухонь різних країн світу, тому й рецептів незліченна кількість: салати, пироги, запіканки, закуски, супи, рагу, тощо. 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку