Ткаля з Полісся отримала всеукраїнську премію

Уродженка села Крупове, що на Дубровиччині, Ніна Рабчевська отримала премію за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини.

Про це повідомляє Рівненська обласна державна адміністрація, передає "Еспресо.Захід". 

Заслужений майстер народної творчості, уродженка села Крупове, що на Дубровиччині, Ніна Рабчевська стала володаркою премії за збереження традиції серпанкового ткацтва. Жінка розповіла, що уміння ткати вона перейняла від своєї матері. Ця частина етнічної культури поліщуків розвивається століттями і передається з покоління в покоління.

У Рівненській облдержадміністрації зазначили, що в Дубровицькому історико-етнографічному музеї у селі Крупове створено відділ Серпанкового розмаїття.

"До серпанкового ткацтва залучають учнів загальноосвітніх шкіл та молодь Дубровиччини, проводячи тематичні уроки. Щорічно традиційні серпанкові тканини та майстер-класи по їх виготовленню демонструються майстрами села Крупове під час народних фестивалів та свят", – йдеться в повідомленні. 

Читайте також: Завершився перший тур відбору на Шевченківську премію-2022: хто з митців Західної України пройде у другий

Це вже третя така нагорода для Рівненщини. Раніше її отримали поліська співачка Домініка Чекун, а також Віктор Ковальчук, який відомий своїми експедиціями на Полісся.

"Премія за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини присуджується фольклористам, етнографам, дослідникам, науковцям, збирачам-ентузіастам, фольклорним колективам, вокалістам, інструменталістам, танцюристам, майстрам-викладачам та керівникам дитячих творчих шкіл народних художніх промислів, які своєю діяльністю сприяють виявленню, фіксації, збереженню та популяризації етнокультурної спадщини та регіональних особливостей українського народу", – зауважила начальниця управління культури та туризму Любов Романюк.

Довідково. Премія за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини заснована постановою Кабінету міністрів України від 23 листопада 2016 року. Премія присуджується фольклористам, етнографам, дослідникам, науковцям, збирачам-ентузіастам, фольклорним колективам, солістам (вокалістам, інструменталістам та танцюристам), майстрам-викладачам та керівникам дитячих творчих шкіл народних художніх промислів, які своєю діяльністю сприяють виявленню, фіксації, збереженню та популяризації етнокультурної спадщини етнокультурної спадщини та релігійних особливостей українського народу.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку