Тест на прозорість: які міста на Львівщині найбільше заробили на продажу землі за місяць

З 6 жовтня громади можуть продавати та здавати в оренду комунальні землі лише через майданчик Prozorro.

Керівникам ОТГ стало складніше гендлювати землями. Тепер вони не можуть організовувати аукціони "між своїми", а зобов'язані оголошувати їх у системі Prozorro. Відтак з 73-х громад Львівщини менше десятка ризикнули оголосити земельні аукціони за новими правилами. Однак ті, хто все ж зумів провести торги, більш як задоволені результатом. А дехто навіть "шокований" рекордною виручкою. "Еспресо.Захід" підбив підсумки перших земельних аукціонів у Львівській області.

Кам'янка-Бузька

Кам'янка-Бузька міська рада першої оголосила онлайн-аукціон з продажу землі у Львівській області. 11 жовтня у системі Prozorro з'явилась інформація про аукціон, і 8 листопада торги відбулись. У результаті 0,2316га, яку виставляли на продаж за 704 180 гривень вдалось продати за 3,01 млн грн, хоча за лот боролись всього три учасники. Цільове призначення ділянки – будівництво та обслуговування будівель торгівлі. Договір купівлі-продажу підписали 2 грудня.

Мостиська

Аукціон з продажу земельної ділянки площею 0,005 кв. метрів у центрі Мостиськ на Львівщині став найуспішнішим в Україні. У результаті торгів ділянка подорожчала майже у 75 разів – зі стартових 13,5 тисяч гривень до одного мільйона. Утім, у цьому аукціоні рекордною є не лише ціна. За право придбати цю крихітну ділянку боролись аж 17 учасників, що поки є рекордним для Львівщини.  Як зізналась "Еспресо.Захід" головна спеціалістка земельного відділу Мостиської міської ради Лілія Венгрин, вони самі "шоковані" сумою, яку вдалось виручити за цю ділянку.

Моршин

Моршин, який став першим містечком в Україні з колективним імунітетом проти COVID-19, знову серед лідерів. Моршинська міська рада може похвалитись двома завершеними аукціонами. На одному з них земельну ділянку площею 0,1631га у селі Довге продали за 264 986 грн, на іншому земельну ділянку у Моршині площею 0,4493га продали за 1 601 665 грн.

Цікаво, що на обидва аукціони виходили два ті самі учасники (мінімальна кількість, потрібна для того, аби аукціон відбувся). Це ТзОВ "Будівельна компанія "Вітом" та ПАТ "Моршинський завод мінеральних вод "Оскар". Переможцем обидва рази став "Оскар", фактично не торгуючись.

Обидві ділянки є землями промисловості і призначені для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості. Тож, швидше за все, завод має намір розширяти виробництво.

Судова Вишня

Судововишнянська міська рада також провела досить успішний аукціон, хоча він поки не може вважатись завершеним, оскільки договір не підписаний. Утім, за земельну ділянку площею 0,1665 га у передмісті (з боку Мостиськ) переможець запропонував 458 500  грн, що більш як вдвічі перевищу стартову ціну. За ділянку змагались шестеро учасників. Тож якщо переможець не захоче укладати договір, це зможе зробити учасник, який зайняв друге місце. А це всього на дві тисячі гривень менше, аніж запропонував переможець.

Вид використання земельної ділянки: для будівництва та обслуговування пункту придорожнього сервісу. Враховуючи, ділянка поруч з трасою, яка веде до прикордонного пункту пропуску Шегині-Медика, місце досить-таки вдале.

Борислав

Бориславська міська рада оголосила аж чотири аукціони з продажу землі, які мали відбутись 6 червня. Щоправда відбулось лише два аукціони. На одному з них за ділянку у Бориславі площею 0,6622 га переможець запропонував 783 560 грн, що лише на 16,7 тис. грн більше за стартову ціну. Цільове призначення ділянки – для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства.
На другому аукціоні за дев'ять соток з цільовим призначенням "для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови, які використовуються для здійснення підприємницької та іншої діяльності, пов’язаної з отриманням прибутку) переможець запропонував 252 500 грн, що лише на дев'ять тисяч більше за стартову ціну.

Більше половини земельних аукціонів, які оголосили на Львівщині, не відбулись. Основна причина – брак покупців. Якщо на аукціон реєструється лише один учасник, торги не проводять. Зокрема, провалились і два аукціони, які  оголошувало управління земельних ресурсів Львівської міської ради. Ці дві ділянки у промисловій зоні "Сигнівка" наразі є найдорожчими лотами, які виставляли на продаж у Львівській області. Стартова ціна однієї ділянки – 17,3 млн грн., іншої – 87,5 млн. Наразі міськрада оголосила повторні торги з продажу цих ділянок. Меншу ділянку спробують продати 28 грудня, а більшу – уже 2 січня 2022 року.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку