"Це свідчить, що попри все - продовжуємо жити": режисерка вистави "Пливе човен" про присуджену премію Лесі Українки
Вистава "Пливе човен" львівського Першого театру стала лауреатом премії ім. Лесі Українки
Про це повідомив Перший театр, інформує Еспресо.Захід
Вистава "Пливе човен" Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва у постановці режисерки Ірини Ципіної за мотивами п'єси "Івасик-Телесик" М. Кропивницького визнана найкращою у номінації "Театральні вистави для дітей та юнацтва" премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва.
Як наголосили у Держкомтелерадіо, на здобуття премії у цій номінації було висунуто 12 робіт театральних колективів зі Львова, Миколаєва, Полтави, Івано-Франківська, Черкас, Тернополя, Хмельницького, Сум, Вінниці, Чернігова і Києва. Члени журі обрали львівську постановку "Пливе човен" за високий рівень роботи режисера і акторів, які зробили справжню поетично- метафористичну поему, а також за автентичні пісні (муз. режисер Уляна Горбачевська) та відтворення обрядів, які занурюють глядача у вирій казкових подій. Вразило журі і те, що виставу можна дивитися, як звичайну, а також як таку, що апелює до всіх відчуттів, окрім зору.
"Це далеко не перша відзнака моїх режисерських робіт, але перша для вистави "Пливе човен", - розповіла Ірина Ципіна. - Таку виставу можна зробити хіба раз у житті. Бо йдеться про спектакль, який глядач не бачить, а тільки відчуває. Навіть слоган його: "Вистава, яку ви не побачите, але відчуєте". Бо апелюємо до всіх органів чуття, окрім зору. І це, звичайно, був виклик. Мені було цікаво поекспериментувати, дослідити, чи зможу я таку виставу зробити і як сприйме її глядач. Адже не йдеться про проєкт, спеціально орієнтований на незрячих, а про мою ініціативу, орієнтовану на всіх. Сама я - візуал. Візуальна частина в моїх постановках завжди дуже важлива. Праці з художником завжди приділяю не менше уваги, ніж праці з акторами. Бо є лялькарем. А театр ляльок - театр візуальний. Зробити постановку, де зір не задіюється (хоча якщо розплющити очі, то можна побачити звичну виставу) - виклик, який я спільно з моїми колегами здолала. І ця премія свідчить, що здолала успішно. Отримати таку нагороду у військових умовах - це дійсно несподівано і дуже зворушливо. Бо те, що конкурси проводяться і премії присуджуються є свідченням, що - попри все - живемо. І мистецтво живе. І буде жити, як би хто не хотів інакше".
- Уперше в Україні професійний театр поставив виставу для перегляду із зав'язаними очима
- Актуальне
- Важливе