Таємні документи. Чи складно записатися в тероборону

Військові, які вже проходять службу в територіальній обороні, кажуть, що достатньо всього два дні, аби зібрати потрібні документи. Проте, як виявилось, оперативно отримати перелік документів не можна.

Журналістка "Еспресо.Захід" поспілкувалася із контрактником тероборони Андрієм Рожнятовським, який розповів про свій досвід вступу на службу.

З 1 січня набув чинності Закон про основи національного спротиву, згідно з яким в областях мають сформувати батальйони територіальної оборони. У час, коли вся міжнародна розвідка говорить про можливий наступ Російської Федерації, люди активно хочуть записуватися до тероборони та боронити свою землю. Як це зробити?

Платні огляди в нарколога та психітра для ЗСУ – безкоштовні

Андрій Рожнятовський уже кілька років – на контракті в батальйоні територіальної оборони. Каже, що шлях до тероборони не складний і цілком можливий до виконання.

"Для початку потрібно прийти в центр комплектування з військовим квитком чи приписним свідоцтвом, – пояснює Андрій Рожнятовський. – Стати на військовий облік і пройти медичну комісію. На медичну комісію потрібно йти зі справою від лікуючого лікаря, там призначають огляд нарколога, психіатра та перевірку на венеричні захворювання. Зазначу, що цей огляд завжди проходять люди, коли здають документи на водійське посвідчення. Але якщо для водіїв такі огляди платні, то для військових – безкоштовні. Лише треба сказати, що огляд потрібно, аби вступити в ЗСУ. Після медичної комісії відправляють у частину, згідно з місцем проживання людини. З довідкою від МВС теж проблем немає, її можна оформити онлайн". 

З машиною документи можна оформити за два дні

За словами пана Андрія, після центру комплектації з довідки медичного огляду потрібно зробити ксерокопію, тоді в частині не потрібно буде йти до медиків. 

"Загалом усі пункти, де потрібно збирати довідки, трохи розкидані по місту. Але потрібно виділити кілька днів, аби все позбирати, – каже Рожнятовський. – Мені все вдалося зробити орієнтовно за два дні. Щоправда, я їздив машиною. Ці всі огляди насправді дуже потрібні й важливі, адже людина йде у Збройні сили, працюватиме зі зброєю, тому важливо проходити медичний огляд. Особливо, зважаючи на випадок, який трапився в Дніпрі. А більше особливих документів не потрібно".

Водночас отримати докладний перелік документів, необхідних для вступу в тероборону, телефоном не вдалося. У Львівському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки сказали, що не мають такого переліку, й порадили звернутися у бригаду тероборони (втім з номером телефону бригади не допомогли).

На сайті Львівської обласної державної адміністрації запрошують охочих записати в сили територіальної оборони. У матеріалі є два номери телефонів, за якими мали б розповісти детальну інформацію, втім там теж телефоном нічого говорити не хочуть. Пропонують приходити "вживу" й на місці брати перелік документів. 

У соцмережі facebook ми знайшли імовірний список документів, який виклали в коментарях до допису майора Тараса Гривула. Втім цей перелік не підтверджений офіційно:

1. Довідка про трудову діяльність (копія трудової книжки) – 1 шт.;

2. Автобіографія (написана та надрукована) – 2 прим.;

3. Службова характеристика (з роботи, з місця навчання, з ЖЕКу – для непрацюючих);

4. Копія паспорта громадянина України – 1 шт.;

5. Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера – 1 шт.;

6. Копії свідоцтв про укладення шлюбу та народження дітей – 1 шт.;

7. Копія документів про освіту (дипломи з додатками) – 2 шт.;

8. Фотокартка розміром 3х4 см – 4 шт.;

9. Довідка про склад сім’ї та реєстрацію від житлово-експлуатаційної організацій (Ф2);

10. Медичні довідки:

11. Довідка від МВС (про несудимість). Можна замовити через інтернет.
 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.