З російського полону 23 липня повернулися захисники із заходу України: прізвища
У межах обміну полоненими 23 липня 2025 року додому повернулися важкохворі й тяжкопоранені захисники
Про це передає "Еспресо.Захід".
Львівська область
Станом на 10:45 очільник Львівської ОВА Максим Козицький заявив, що серед захисників, яких вчора визволили з полону, загалом – 13 жителів Львівщини. Деталі пообіцяв оприлюднити згодом.
Зокрема, серед тих, хто вчора повернувся з полону додому, є житель села Андріївка Золочівського району Львівщини – Михайло Дацко, повідомив Козицький.
Михайло Дацко служив у 4-й окремій танковій бригаді ЗСУ імені гетьмана Івана Виговського. З червня 2023 року вважався зниклим безвісти.
Згодом Козицький додав, що з ворожого полону повертається ще один захисник із Золочівського району – Віктор-Євген Буковський.
Воїн народився у селі Єлиховичі. Служив у 53-й окремій механізованій бригаді імені князя Володимира Мономаха. Зник безвісти у лютому 2023 року біля Бахмута Донецької області.
Пізніше голова ЛОВА доповнив, що до рідних також повернувся захисник із Шептицького району Андрій Топоровський
Андрій Топоровський проживає у селі Забужжя. Став на захист України ще на початку війни, а у березні 2022 року знову повернувся на фронт. Служив у лавах Держприкордонслужби. У квітні 2022 року воїн потрапив у полон.

У Львівській ОВА згодом розповіли, що з російського полону також повернулися:
Юрій Глушенко – прикордонник, боронив Aзовстaль. Перебував у полоні з травня 2022 року.
Олексій Єфименко потрапив у полон у червні 2022 року на Луганщині.
Тарас Карбач опинився у ворожій неволі поблизу села Діброва Луганської області – у червні 2023 року.
Назарій Нога чекав на звільнення з травня 2022 року. У полон потрапив біля Лисичанська.
Іван Сас у лютому потрапив до рук окупантів біля Часового Яру.
"Юрію, Олексію, Тарасе, Назарію, Іване, - написав Максим Козицький. - Дякую вам за все, що зробили для нашої держави. Здоров'я! Нехай всі українські сімʼї дочекаються".

Тернопільська область
Під час обміну полоненими в рамках домовленостей у Стамбулі додому повернулися двоє захисників з Тернопільщини, поділився очільник Тернопільської ОВА В’ячеслав Негода.
Волинська область
Як повідомив очільник Волинської ОВА Іван Рудницький, серед звільнених з полону 23 липня є четверо волинян. Зокрема, це:
- Віталій Березнюк, 1980 р. н. із села Мостище Камінь-Каширського району
- Анатолій Дерлюк, 1983 р. н. із селища Маневичі
- Володимир Киндюк, 1984 р. н. з Луцька
- Микола Павляшик, 1970 р. н. із села Личини Сошичненської громади Камінь-Каширського району
Рівненська область
Серед звільнених 23 липня з полону українських воїнів є вісім захисників з Рівненщини, розповів очільник Рівненської ОВА Олександр Коваль.
За словами Коваля, троє звільнених військових – з Рівненського району, по двоє – з Вараського та Сарненського, один – з Дубенського.
Наймолодшому – 29 років, найстаршому – 55.
Івано-Франківська область
Як повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук, з російського полону звільнили п’ятьох прикарпатців. Це Юрій Бачинський, Андрій Гаврильчук, Володимир Кутовий, Петро Недоходюк та Василь Босняк.
Чернівецька область
За словами очільника Чернівецької ОВА Руслана Запаранюка, з ворожого полону повернулися троє буковинців. Це 55-річний Сергій Огородник із міста Сокиряни, 43-річний Микола Добровольський із села Стара Жадова Сторожинецької громади та 42-річний Микола Глинський із села Кулівці Кадубовецької громади.
Хмельницька область
Серед звільнених з полону 23 липня – п’ять захисників з Хмельниччини: один із Хмельницького району, два з Кам’янець-Подільського та два з Шепетівського районів, повідомив голова Хмельницької ОВА Сергій Тюрін.
Прізвищ наразі він не уточнив.
"Воїни, що повертаються сьогодні, захищали нашу державу на різних фронтах. Багато з них провели в полоні понад три роки. Всі вони отримають необхідну підтримку і медичну допомогу", – йдеться у повідомленні.
Закарпатська область
У групі військових, яких 23 липня повернули з ворожого полону, є військовослужбовець Іван Сас із Закарпаття. Про це повідомив голова Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.
Що відомо про звільнених захисників
У середу, 23 липня, відбувся дев’ятий етап обміну полоненими між Україною та Росією. Додому повертаються важкохворі й тяжкопоранені захисники, повідомив президент Володимир Зеленський.
За його словами, за всі етапи останніх стамбульських домовленостей вдалося повернути більш ніж 1000 українців.
Як уточнили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, серед визволених сьогодні – військовослужбовці ЗСУ, зокрема із підрозділів ДШВ, ВМС, Сил ТрО, а також бійці Державної прикордонної служби, Національної гвардії та Національної поліції України
"Крім представників солдатського та сержантського складу, вдалося звільнити і офіцерів. Частина звільнених сьогодні воїнів потрапили в полон під час оборони Маріуполя і провели у неволі понад 3 роки", - додали в Коордштабі.
Зокрема, повертається з полону останній із захисників острова Зміїний – боєць Державної прикордонної служби України.
В Коордштабі також повідомили, що наймолодшому звільненому захиснику виповнилося 27 років, а найстаршому – 66 років.
- Актуальне
- Важливе