"Якщо місцеві ради звертатимуться, влада муситиме відреагувати": волонтер Лабецький про оподаткування допомоги для військових
Волонтери закликають обласні ради та місцеві громади організовувати звернення щодо цієї проблеми до нардепів, Кабміну й Офісу президента. Так, за звернення до Верховної Ради вже проголосували депутати Львівської облради
Про це керівник ГО "Нескорені" Олександр Лабецький розповів у програмі "Війна і волонтери" журналістки "Еспресо.Захід".
Волонтери вимагають внести зміни до статті 165 податкового кодексу. Наразі вона передбачає, що військові, котрі не мають статусу учасника бойових дій, мають сплачувати податок на отриману допомогу. Керівник ГО вірить, що завдяки масовим зверненням вдасться змусити центральну владу відреагувати та змінити цю норму.
"Ми у своєму волонтерському середовищі, куди входять представники 122 волонтерських організацій, підготували звернення депутатам Львівської обласної ради. Вони його вже проголосували. Напевно, дехто з них теж був здивований, що є така проблематика, – каже Олександр Лабецький. – Ми зробили звернення, надіслали волонтерам в інші області, у громади, щоб вони також робили аналогічні кроки. Ми точно розуміємо, що не можна розчаровуватися, припиняти діяльність, боятися податків. Нам просто треба зараз знову підіймати хай, бо що більше прийде листів до Верховної Ради, Кабміну, Офісу президента, то швидше вони почнуть реагувати. Інших варіантів немає".
Волонтери закликають депутатів місцевих, районних рад, територіальні громади приймати звернення стосовно внесення змін у податковий кодекс, аби військові без УБД не платили податок за отриману допомогу.
"Будемо разом переконувати виправляти цю ситуацію. Про це треба говорити, і нам вдасться це змінити, – переконаний Олександр Лабецький. – Не треба забувати глибоко в тилу, що хлопцям на передовій дуже важко. Коли вони дзвонять і кажуть: "Саша, про які податки мова?", я відповідаю: хлопці, вам не треба тим займатися, ми на місці вирішимо самі. Тому закликаю всіх приймати звернення, писати в соцмережах, пропозиції. Крім того, нам треба думати про те, що має бути своєрідна амністія від адміністративної відповідальності. Бо якщо хтось із волонтерів щось украв або вчинив кримінальний злочин, пов'язаний з шахрайством, його треба судити. Але якщо він не подав звіт, подав невчасно чи неправильно заповнив його, то потрібно звільняти від адміністративної відповідальності. Наша організація проводила навчання для бухгалтерів ГО та БФ щодо подачі й оформлення податкової та фінансової звітності. Ми зрозуміли, що всі заплатять 1020 гривень штрафу. Потрібно думати, як підтримувати це волонтерство. Тому що східний фронт, південний, північний – ситуація там щоразу складніша. І нам не можна губити волонтерів, які можуть працювати".
- Нагадаємо, раніше Олександр Лабецький розповів, що військові без УБД повинні платити податок 19,5% за волонтерську допомогу.
- Мінфін каже, що зміни в податковий кодекс внести не може через угоду з МВФ
- Наразі військові ще не платили податку на допомогу, але Міністерство фінансів не хоче вносити зміни, тож після демобілізації військові можуть дізнатися про заборгованість перед державою.
- Актуальне
- Важливе