Владика Микола Бичок з Тернопільщини став кардиналом: урочиста церемонія відбулася у Ватикані
Папа Франциск ввів владику Миколу Бичка до Колегії кардиналів
Про це інформує департамент інформації УГКЦ, передає "Еспресо.Захід".
7 грудня Папа Франциск ввів до Колегії кардиналів нових членів, серед яких – кардинал Микола Бичок родом з Тернопільщини. Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії. Цей титул мали також українські кардинали Мирослав Іван Любачівський та Любимир Гузар. Також головний убір кардинала Миколи є спеціальної форми, що відповідає візантійській літургійній традиції.
Читайте також: Папа Франциск написав листа українською: єпископ УГКЦ Микола Бичок поділився враженнями напередодні призначення кардиналом
"Повернутися до серця, щоб знову ступити на той самий шлях, що й Ісус, – ось чого ми потребуємо. І сьогодні, особливо вам, дорогі брати, що отримуєте кардинальський сан, я хотів би сказати: дбайте про те, щоб ступати дорогою Ісуса", – сказав Папа Франциск під час загальної прилюдної консисторії кардиналів у базиліці Святого Петра у Ватикані з нагоди введення в сан 21 нового кардинала, між якими був також преосвященний владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський УГКЦ в Австралії.
Днями очільник УГКЦ в Австралії родом з Тернопільщини Микола Бичок, якого Папа Франциск проголосив кардиналом, отримав найвищу нагороду – орден Великий Хрест Честі і Відданості.
Читайте також: "Це привілей, наданий Папою Франциском усій УГКЦ": Микола Бичок про проголошення себе кардиналом в Римі
Введення в сан нових кардиналів
Після короткої паузи для роздумів, Папа прочитав формулу проголошення нових кардиналів, в якій, серед іншого, вказано на те, що червоний колір їхнього одягу означає, що вони повинні бути відважними свідками Христа та Його Євангелія в Римі та в найдальших закутинах світу. Потім він проголосив імена нових кардиналів та оголосив їхнє призначення у сан кардинала-пресвітера чи кардинала-диякона.
Після слів Наступника святого Петра, проказавши Символ Віри, нові кардинали склали визнання віри, вірності та послуху Римському Архиєреєві. Далі Святіший Отець наклав на голову кожного із них червоний головний убір особливої форми, колір якого символізує готовність кардиналів пролити свою кров за віру, та кардинальський перстень, як знак гідності та символ єдності з Папою та Вселенською Церквою.
З рук Святішого Отця всі вони отримали також буллу про надання титулу однієї з римських парафій або римського дияконства, що є знаком участі у пастирському піклуванні Єпископа Риму у Вічному Місті.
Довідково про кардинала з України Миколу Бичка
Владика Миколай Бичок, Єпископ Єпархії Святих верховних апостолів Петра і Павла із осідком у м. Мельбурн (Австралія). Він народився 13 лютого 1980 року у м. Тернопіль. Належить до чернечого ордену Редемптористів, що був створений для проповідницьких місій.
У 2005–2007 роках ніс служіння місіонера на парафії Матері Божої Неустанної Помочі в Сибіру, в м. Прокоп’євську (Росія).
"Ще раніше я там проходив свою дияконську практику", — розповідає владика Микола Бичок і додає: "Мені дуже подобалося бути серед людей, бути на місійній території, робити те, що відповідає харизмі редемптористів. Люди, що належать до парафії Матері Божої Неустанної Помочі та близько десятка станиць, деякі на відстані до 300 кілометрів від Прокоп’євська, багато пережили, натерпілися. Вони були вивезені на Сибір, але залишилися вірними своїм традиціям, культурі, вірі", – розповідав Микола Бичок.
Від 27 квітня 2015 року й аж до проголошення вибору його на єпископа отець Микола Бичок служив у м. Ньюарку (штат Нью-Джерсі, США). 15 січня 2020 року Папа Франциск призначив отця Миколу Бичка єпископом Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра й Павла УГКЦ.
- Актуальне
- Важливе