
Місце допомоги, навчання та відновлення: у Львові відкрили перший центр життєстійкості
Перший Центр життєстійкості відкрили у Львові 23 травня. Ним зможуть скористатись усі мешканці Львова та області
У Львові відкрили перший центр життєстійкості. Загалом в Україні діє 218 таких просторів, передає кореспондентка Еспресо Ірина Давосир.
Це місце допомоги, навчання та відновлення для всіх, хто зіткнувся з життєвими труднощами – військових, ветеранів, переселенців, сімей з дітьми. Фахівці безоплатно надаватимуть соціальну та психологічну підтримку, скерують до потрібних служб та організацій. Також можна буде відвідувати групові заняття з психосоціальної підтримки.
Центр життєстійкості діятиме на вул. Науковій, 59-61.
За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, це місце, де люди зможуть проживати стрес, долати страх і травми, формувати групу взаємної підтримки. "Наприклад, родини, які втратили когось на війні, або родини, де хтось з членів родини є з інвалідністю. Або, наприклад, внутрішньо переміщені особи. Дуже часто в них просто немає місця, де можна зібратися і відновити ці групи дружби, сусідства, чогось такого, що приносить нормальність в життя. І тому центр життєстійкості – це якраз місце, де фахівці допомагають людям поновлювати свій емоційний, психоемоційний стан і створювати групу цієї дружби і підтримки", – додала вона.
Другий напрямок, продовжує міністерка, це допомогти батькам виховувати дітей, тому що діти теж проживають війну і вони не мають місця, де можуть про це спокійно і безпечно поговорити. "Тому тут навчають батьків, як взаємодіяти з дітьми, як долати якісь кризи їх росту. І дітям теж допомагають проживати в той мірі стрес і втрату, яка часом у їхньому житті є", – зазначила чиновниця.
І третій напрямок, який важливий – це координація волонтерських активностей.
У центрі працює соціальний менеджер, який завжди надасть консультацію, зробить певну оцінку потреб.
Будували Центр життєстійкості з досвіду Швеції
Напередодні під час Другого Міжнародного саміту міністрів соцполітики, який відбувся у Львові, відкриття центру анонсувала міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, передає кореспондентка Еспресо Ірина Давосир.
"Це – нова соціальна послуга, яку ми закуповуємо з державного бюджету уже півтора року. Будували Центр життєстійкості з досвіду Швеції. Окрім іншого, ми звертаємо увагу загалом на психоемоційну стійкість наших людей. Вчимо, як побороти страх, стрес, горе, втрату і виживати", – пояснила Жолнович.
Зараз таких Центрів у країні є вже понад 250. 23 травня перший Центр життєстійкості відкриють у Львові.
"Кожна чи кожен мешканець Львова чи Львівщини можуть скористатись тут послугами. Немає жодних обмежень, ані по віку, ані по доходу", – наголосила міністерка.
Другий Саміт міністрів соціальної політики – це ініціатива, яку започаткували в рамках партнерства між Швецією, Литвою, Молдовою та Україною.
"Метою цього саміту є допомога і пошук найкращих практик для того, аби допомогти Україні", – додала Оксана Жолнович.
У Львові відбувся другий Ministerial Social Policy Summit. Тема цьогорічної події — "Побудова стійких суспільств: інноваційні рішення для демографічних змін".
До саміту долучилися понад 20 представників високого рівня, зокрема міністри держав-членів ЄС, представники Єврокомісії, міжнародних організацій та провідні експерти та політики. Разом вони обговорили актуальні демографічні виклики, які постають перед більшістю країн Європи. А також виклики війни, перед якими постала Україна з початком повномасштабного вторгнення Росії.
- Раніше ми писали, що у Львові відкрили новий Центр ментального здоров’я
- Актуальне
- Важливе


