Що робити, якщо дитину чи дорослого вкусив щур: поради лікаря
У Львові почастішали звернення містян щодо появи гризунів біля житлових будинків, щурів помічають не лише на смітниках, але й поблизу дитячих майданчиків
Про те, як поводитися у випадку укусу дитини чи дорослого гризуном, а також іншими тваринами, "Еспресо.Захід" розповів хірург, завідувач хірургічного відділення Дитячої Лікарні Святого Миколая Першого медобʼєднання Львова Денис Конопліцький.
Надання першої допомоги
Як наголошує Денис Конопліцький, важливо звернутися до медзакладу максимально швидко після того, як стався укус. Адже, якщо це буде необхідно, першу вакцинацію проводять у той самий день. Але спочатку дитині, яку вкусив гризун, або ж будь-яка інша тварна, необхідно надати домедичну допомогу.
Перша допомога у випадку укусу:
– промити рану та оцінити її стан;
– якщо є кровотеча, її необхідно зупинити за допомогою стерильної пов'язки, яку накладають на рану;
– одразу ж після того варто вирушати у напрямку лікарні.
Фото: колаж - Еспресо.Захід
Що відбувається далі
У лікарні батьків із дитиною скеровують до чергового хірурга, який оглядає рану та приймає рішення щодо подальшого алгоритму дій.
"Рана є раною, її обов'язково промивають, вирішуючи далі чи є потреба зашивати або стягувати. Наступні дії також залежать від того, чий укус і який. Звичайно, якщо вкусив домашній котик чи собачка, то щеплення проти сказу може бути не потрібним, оскільки тварина домашня всі щеплення має", – пояснює лікар.
"За протоколами перша вакцинація має відбутися в нульовий день, тобто в той день, коли відбувся укус. Батьки мають звернутися у той день обов'язково. До того ж є рана, яка у цей короткий період вважається умовно чистою, тобто тією, з якою можна щось робити, адже через 24 години вона вже рахується умовно інфікованою", – розповідає Денис Конопліцький.
Як він додає, випадки дитячих укусів найрізноманітнішими тваринами не є поодинокими. Тому важливо, аби батьки частіше нагадували дітям про правила поводження із тваринами, зокрема й із такими звичними у щоденному житті як коти та собаки. Та не лише старшим більш самостійним, але й навчали також цих правил наймолодших.
"У відділенні вже можна таку дошку ставити, хто вкусив, і знаєте, вона буде заповнена найрізноманітнішими тваринами, і навіть зміями, не знаю, де вони їх знаходять", – ділиться хірург, підкреслюючи важливість відповідального поводження поряд із будь-якими чотирилапими.
Алгоритм дій у випадку укусів для дорослих
Дії у випадку такого інциденту не залежать від віку. Якщо укус щура чи іншої тварини трапився із дорослою людиною, алгоритм та послідовність кроків залишаються тими ж. З єдиною різницею, що доросли сам може потурбуватися про промивання своєї рани та доїзд до лікаря. Проте у будь-якому віці важливо не нехтувати порадами лікарів та відповідально й вчасно їх виконувати.
Фото: freepik
Проблема щурів у Львові
У Львові щур вкусив дівчинку біля дитячого майданчика
У Львові біля дитячого майданчика на вулиці Пасічній, поблизу ліцею імені Героїв Крут, щур кинувся на собаку та його маленьку власницю, гризун вкусив дівчинку за палець.
"Донька вийшла на вулицю погуляти із собакою та побавитись із подружками на дитячому майданчику. Вони були під наглядом сусідки, бавились, а тоді донька побачила, як собака гавкає на когось, підбігла до неї. Виявилося, що гавкає на щура, який невідомо звідки взявся і бігав зовсім близько до дитячого майданчика. Але буквально за кілька метрів від того майданчика стоять смітники, тому є дуже велика підозра, що щур саме звідти прийшов. Він був уже в якомусь безтямному стані: чи отруєний, чи щось на смітнику підхопив, тому просто підходив до собаки, до людей, не тямлячи, куди лізе. Собака гавкав, одразу прибігли діти, і він кинувся захищати їх від щура, який уже кидався й просто стрибав на собаку", – розповідає мама Оксана Падалка.
Дівчинка, яка побачила, що на її улюбленця стрибає щур, кинулася на захист собаки, ставши між ним й гризуном. У результаті щур, який саме розігнався і стрибнув, повис у дитини на пальці та не розтискав зубів, доки вона його не спробувала скинути.
"Щур упав і вже не рухався, напевно, від удару, – додає мати. – Ми дуже швидко зреагували й одразу поїхали до лікарні, були там уже хвилин за 15. Звернулися в дитячу лікарню на Орлика, там рану одразу обробили і хірург призначив превентивну вакцинацію. Прокусу до крові, як такого, не було. Нам пощастило, що він повис на шкірі у тому місці, де вона була більш загрубіла, бо донька займається спортом і тренується на турніках. Проте 5 уколів дитині призначили".
Дівчинка стійко перенесла всі процедури та аналізи. Наразі вона перебуває під наглядом хірурга та сімейного лікаря, проходить курс уколів і почувається добре.
Фото: GettyImages
Після звернень мешканців у центрі Львова розпочали позапланову боротьбу зі щурами
У центрі Львова минулого тижня розпочалася позапланова дератизація через те, що почастішали звернення мешканців щодо появи гризунів. Її проводять у підвальних приміщеннях будинків, які обслуговують комунальні управляючі компанії. Натомість інших управителів будинків, тобто ОСББ, ЖБК, приватні управляючі компанії, заклади громадського харчування та інших просять долучитися і провести дезінфекційні заходи самотужки.
- Актуальне
- Важливе