Про що говорили в соцмережах цього тижня: поїздка чоловіка блогерки Пренткович на Мальдіви та багатостраждальний е-квиток

Минулого тижня у соцмережах точилися розмови про рівень свідомості українських блогерів, волонтерство, російську музику, а також е-квиток у Львові

"Еспресо.Захід" розповість про найцікавіші теми, які обговорювалися користувачами в соцмережах цього тижня.

Блогери, Мальдіви та волонтерство

Фото: Інстаграм Тетяни Пренткович

Українські блогери вже не вперше потрапляють в гучні скандали. Щойно українці встигли отямитись від "Голодної туси" Заліска, шоу Володимира Остапчука та його обговорень рослинності на жіночому тілі, як чоловіка тернополянки Тані Пренткович зауважили на відпочинку за кордоном.

Так, 23 січня у мережі опублікували фото, на якому видно чоловіка Тетяни, блогера Андрія Гонковського поруч із дружиною на Мальдівах. До слова, раніше сама Таня, коли публікувала контент з відпустки, висвітлювала у своїх соцмережах лише подругу Аліну Френдій та дітей.

Підписники одразу обурились на такі новини, а одна з них, Валерія, написала інфлюенсерці й опублікувала скриншоти листування з блогеркою. Там Пренткович пише, що чоловік зробив “багато хороших справ”, маючи на увазі волонтерство, а також не порушив жодного закону, бо мав документи, які підтверджували його волонтерську діяльність.

"Його б не випустили за кордон, якби він не зробив стільки добрих справ. Ви знаєте, що виїзд зараз складний, і всі документи про куплені авто, автобуси і т.д. з власних грошей дають змогу перетинати кордон, бо це і називається волонтер", - пише Пренткович. 

Виправдатись вирішив і сам Андрій. Він у своїх соцмережах пояснив, що нібито спершу їхав на благодійний захід, проте, коли вже був у Варшаві, організатори змістили дату і в нього з’явився вільний час. Тому він вирішив поїхати до родини на відпочинок, бо в нього "з’явилась можливість побути з сім’єю", а згодом повернувся на заплановану подію.

Пізніше Тетяна опублікувала пост, де написала, що вони з чоловіком не усвідомлювали наслідки своїх дій, не хотіли комусь нашкодити та "зробили висновки".

Однак підписників позиція блогерки не переконала, зокрема коментатори пишуть, що "бажання провести час з сім’єю" ображає українців, які не мають можливості відпочивати, виконують закони України та виборюють незалежність на фронті.

"З'явилась можливість провести тиждень разом з сімʼєю? Ви серйозно? У мене чоловік з перших днів воював, мій син цілий 2022 рік не бачив свого тата. Елементарно навіть не бачив. А ви тут пишете про можливість провести час разом… До речі, в чоловіка так і за 2 роки не було елементарно відпустки, бо попросту нема ким замінити. А ви тут про можливість пишете... ой, зовсім недоречне слово якось…", – прокоментувала Ірина Савка.

"Давайте всі пожаліємо Таню і її біднесенького Андрія, який тиждень хотів провести з сімʼєю. Вибачте, а до цього він був не з сімʼєю? Чому наші хлопці та дівчата сидять в окопах, не бачивши дружин/чоловіків/дітей вже два роки, а Андрійко, сидячи вдома, і "допомогаючи армії" з грошей самих же українців, не міг втриматися і аж полетів на Мальдіви… Ще й літні речі у Польщу, в січні, взяв із собою…", – обурилась Софія.

В підсумку Таня Пренткович обмежила можливість коментувати її останні дописи та наразі не публікувала нового контенту.

Танці на кістках

У сфері блогерства цього тижня відзначилася не лише родина Пренткович, а й Анна Алхім. Вона опублікувала відео з Хмельницького, де кружляє під снігом під російську музику на фоні портретів загиблих українських військовослужбовців.

Жінка й раніше не приховувала, що слухає російські пісні, зокрема, коли цього разу користувачі обурились на такий музичний супровід, Анна відповіла, що "це відео не про загиблих".

"Я не дивилася на всі боки, коли його знімала, я вперше тут. Ви, звичайно, можете думати, як вам дозволяє ваше мислення", - зазначила Алхім.

Однак, схоже, не всіх підписників блогерки обурила така ситуація.

"Тисячі людей ходять по стометрівці, і сміються і відео знімають, просто не викладають. А вона зробила, бо відома, то її захейтили. Тоді й кафе і бари треба закрити поряд, бо люди виходять веселі звідти", - написала користувачка ТікТок.

Попри те, були й ті, кому така позиція відомої людини здалась неприпустимою.

"Забула вклонитися загиблим нашим захисникам і визволителям, завдяки кому можна їздити по Україні і радіти снігу, нібито", – зазначила Вікторія Калашник.

Леокарт та незадоволені львів’яни

Понад місяць у Львові працює система електронної оплати за проїзд у громадському транспорті. Попри те, мешканці міста й досі стикаються з безліччю проблем у цій сфері. Так, на Гарячій лінії періодично з’являються повідомлення від людей про несправності в роботі валідаторів та інші негаразди, пов’язані з системою.

Олеся Лазуркевич скаржиться на те, що їй не вийшло заплатити за проїзд, оскільки її картку заблокували, хоч там й були гроші.

В коментарях Ірина Білецька зазначила, що також ставала свідком такого "багу".

"Сьогодні їхала в громадському транспорті. В жіночки теж була картка в "мінусовому балансі". Хоча з розповіді зрозуміла, що вона поповнювала один раз на "нормальну суму" і рідко користувалася громадським транспортом”.

"Та сама ситуація. На картці 184 грн і “картка заблокована”. Про свою ситуацію, що при відхиленні оплати зі смартфона, одночасно зняло 3х15 грн (три рази відмова), я вже писала", – каже Олена Кушнір.

Попри те, є й люди, в яких не виникає проблем з валідацією картки. 

"Чомусь в більшості все добре. Тут варто перевіряти, чи коректно було введено номер при поповненні", – пише Роман Бобко.

"Кожний день оплачую Леокарт без проблем", – додала Леся Дорош.