Остап Стахів, якого судять за статтею про захоплення держвлади, зареєстрував профспілку журналістів
За день до розгляду справи проти обвинуваченого за статтею про повалення конституційного ладу та захоплення держвлади Остапа Стахіва у Печерському суді, він зареєстрував "Львівську професійну спілку журналістів"
Про це свідчать дані у реєстрі YouControl.
17 липня у Печерському райсуді Києва заплановане засідання у справі львівського псевдоактивіста та антивакцинатора Остапа Стахіва, якого звинувачують за статтею про дії спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади. Саме обвинувачений Стахів подавав клопотання до Верховного Суду про передачу матеріалів кримінального провадження за його обвинуваченням із Галицького районного суду м. Львова до Печерського районного суду м. Києва для розгляду.
Буквально за день до розгляду справи у Київському суді – 16 липня – Остап Стахів зареєстрував "Львівську професійну спілку журналістів". Адреса реєстрації – Львів, вул.Вічева 2/11. За цією ж адресою зареєстровані і низка інших громадських організацій та благодійних фондів Остапа Стахіва: ГО "Ідея нації”, "Народне телебачення", "Народний журналіст" і навіть ГО "Об’єднання правозахисників України", яке він зареєстрував 28 березня 2023 року тощо.
Що відомо про кримінальну справу проти Остапа Стахіва
У листопаді 2021 року львівські депутати звернулися в СБУ з приводу діяльності антивакцинатора Стахіва і перевірити наявність російського впливу на його рух. Згодом йому вручили підозру та звинуватили у закликах до повалення конституційного ладу в Україні та співпрацею з Російською Федерацією. Під час слідчих дій у його помешканні антивакцинатора госпіталізували до лікарні. Як повідомили у лікарні швидкої допомоги, разом із чоловіком у приміщення лікарні прийшла ще група агресивних людей. Втім у лікарні наголосили, від них Остап Стахів вийшов цілий і неушкоджений.
18 листопада 2021 року Остапа Стахіва доставили до зали суду, де він давав перші коментарі з камери. Казав, що напередодні невідомі викрали з лікарні і відвезли у слідче відділення. За його словами, він зле почувався. Тоді Галицький районний суд Львова обрав запобіжний захід лідеру антивакцинаторів Остапу Стахіву. Чоловіка взяли під варту із правом внесення застави майже мільйон гривень. Вже 30 листопада заставу внесли і чоловіка відпустили. Тоді ж Стахіва відправили на психіатричну експертизу. За результатами експертизи, Остап Стахів – здоровий. Відтак, у разі доведення його вини він відбуватиме покарання. Розгляд справи у Галицькому суді Львова тривав аж до березня цього року.
Який стосунок має Остап Стахів до журналістики
У 2023 році скандальний львівський псевдоактивіст та антивакцинатор Остап Стахів оголосив про відкриття "курсів для журналістів" та видачу "посвідчень". Він обіцяв, що за 21 день учасники курсу отримають посвідчення журналіста. Також він не приховує, що випускники курсів не працюватимуть у ЗМІ.
Тоді у СБУ пояснили "Еспресо.Захід", чи має право Остап Стахів, який є фігурантом кримінальної справи, проводити тренінги для журналістів та видавати посвідчення. Тоді у відомстві зазначили, що "Стахів має офіційно зареєстровані друковані ЗМІ в Мін'юсті".
23 травня 2024 року Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення під час свого засідання відмовила львівському псевдоактивісту Остапу Стахіву у реєстрації його ЗМІ. Мова йшла про декілька медіа, які Остап Стахів хотів "легалізувати" і поновити реєстрацію; "Галицькі вісті", "Ідея і чин" від ГО "Народне телебачення" й "Правозахисники" від ГО "Об'єднання правозахисників України". Ніхто з семи членів комісії Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення не проголосував за перереєстрацію цих псевдогазет Стахіва.
- Актуальне
- Важливе