"Не барись врятувати рись": WWF-Україна шукає друзів на підтримку найбільшої кішки Європи
Всесвітній фонд природи WWF-Україна запустив проєкт "Не барись врятувати рись" до 30-річчя внесення тварини до Червоної книги України
Про це повідомили у природоохоронному фонді, передає "Еспресо.Захід".
Напередодні Міжнародного дня рисі, 11 червня, Всесвітній фонд природи WWF-Україна запустив проєкт "Не барись врятувати рись". Його мета зберегти тварину на території Карпат і Полісся, де вона мешкає.
Деталі про рись в Україні
З 1994 року, коли рись включили до Червоної книги України та заборонили полювання на неї, чисельність популяції тварини суттєво не збільшується, а про її життя досі відомо небагато. В Україні рись трапляється у Карпатах – близько 400 особин, та на Поліссі – до 100 особин. Від цього виду залежить здоров’я екосистем та життєвий цикл інших видів тварин і рослин (зокрема червонокнижні), що живуть поруч з нею.
Фото: WWF-Україна
"Для ефективної охорони будь-якого виду необхідно володіти ґрунтовними даними щодо його чисельності, особливостей поширення, динаміки цих показників, розуміти загрози та виклики з якими вид стикається. Вважаємо, що критично важливо створити державну систему моніторингу біорізноманіття. Без неї забезпечити ефективну охорону тваринного світу України, зокрема червонокнижних видів, буде неможливо", – розповів Тарас Ямелинець, керівник напряму "Рідкісні види" WWF-Україна.
Відомо, що природоохоронцям вже вдалося зібрати та проаналізувати дані знахідок рисі у 650 локаціях та з понад 500 установ Карпат і Полісся, щоб створити актуальну карту поширення рисі в Україні та її лісових оселищ для ефективного планування охоронних заходів та вивчення виду; суттєво посилити моніторинг рисі в Карпатах та на Поліссі за допомогою фотопасток.
Аби зберегти рись, WWF-Україна шукає та об’єднує друзів плямистих
Українські бренди Oliz, Yakush стали першими друзями євразійської рисі, зокрема частину коштів зі своїх плямистих колекцій вони передають на підтримку роботи WWF-Україна.
Українці, бренди та компанії можуть підтримати діяльність WWF-Україна, яка допоможе дізнатися, скільки рисей залишилося в Україні станом на зараз, закупити необхідне обладнання для їхнього моніторингу, збереження та комфортного існування рисі в Україні. Переглянути проєкт та підтримати його можна за покликанням.
Довідково про фонд природи WWF-Україна
Всесвітній фонд природи WWF-Україна – представництво однієї з найвпливовіших та найбільших незалежних природоохоронних організацій у світі – WWF (Всесвітній фонд природи). Місія WWF – зупинити деградацію природних систем планети та побудувати майбутнє, у якому людина житиме в гармонії з природою.
- Раніше команда WWF-Україна наголошувала на необхідності охорони та збереження осетрових видів риб, адже вони опинилися під загрозою зникнення у світі.
- Актуальне
- Важливе