Львів’яни третій день поспіль вийшли на мітинг проти закону, що обмежує незалежність НАБУ й САП
Сьогодні, 24 липня, у центрі Львова біля пам’ятника Тарасові Шевченку розпочався мітинг проти закону №12414, який обмежує незалежність НАБУ й САП
Про це з місця події повідомляють кореспонденти "Еспресо.Захід".
У Львові третій день підряд мітингують проти закону №12414, який обмежує незалежність НАБУ й САП.
Мітингувальники зібрались біля пам'ятника Тарасові Шевченку в центрі Львова. Учасники тримають плакати з написами: "Влада має боротись з Росією, а не ставати нею", "За Україну без корупції", "Мовчання вбиває" тощо.

фото: Андріана Стахів/"Еспресо.Захід"

фото: Андріана Стахів/"Еспресо.Захід"

фото: Андріана Стахів/"Еспресо.Захід"

фото: Андріана Стахів/"Еспресо.Захід"

фото: Андріана Стахів/"Еспресо.Захід"
Що передувало
Нагадаємо, 22 липня президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт, прийнятий на засіданні Верховної Ради, деякі пункти якого обмежують повноваження Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та підпорядковують їхню діяльність генпрокурору.
Дані у картці законопроєкту тричі змінювали: спочатку закон повернули з підписом президента, згодом помітка зникла, а за деякий час у картці знову зʼявився підпис Володимира Зеленського.
Йдеться про законопроєкт № 12414 про зміни до Кримінального кодексу. До нього хочуть включити правки, які наділять генпрокурора повноваженнями:
- забирати справи в НАБУ та доручати розслідування іншим органам;
- бути фактичним керівником САП і передоручати повноваження прокурора САП іншим прокурорам;
- надавати детективам НАБУ обов’язкові письмові вказівки;
- самостійно закривати справи за підозрою щодо топчиновників.
Також правки обмежать діяльність САП, а саме прокурори САП не зможуть у певних випадках визначати підслідність НАБУ; керівник САП не зможе вирішувати спори про підслідність у справах, що може розслідувати НАБУ, та не матиме повноважень щодо зміни апеляційних та касаційних скарг, внесених прокурорами САП.
Зокрема, президент після підписання заявив, що НАБУ і САП продовжать роботу, а генеральний прокурор налаштований на забезпечення реальної невідворотності покарання.
Після голосування у Верховній Раді тисячі українців у великих містах вийшли на мирні протести, вимагаючи накласти президентське вето на закон, що значно обмежує повноваження антикорупційних органів.
Президент Володимир Зеленський 24 липня погодив текст законопроєкту, який зміцнить систему правопорядку й гарантуватиме незалежність антикорупційних органів. Цього ж дня згодом він вніс у Верховну Раду законопроєкт про посилення повноважень НАБУ й САП.
- Актуальне
- Важливе