Стріт-арт по-львівськи: топ 5 муралів із портретами відомих українців

Львів давно став містом вуличного мистецтва. Тут, на стінах старовинних австрійських будинків та сучасних багатоповерхівках, митці створюють одні із найвідоміших стінописів в Україні. 

"Еспресо.Захід" підготував підбірку п'яти муралів, на яких зображені постаті відомих українців різних століть

1. По вулиці Симона Петлюри, на стіні будинку №2 знаходиться мурал із зображенням Бориса Возницького, відомого українського мистецтвознавця, директор Львівської галереї мистецтв та академіка Української академії мистецтв.

Стінопис створили весною минулого року у рамках проєкту "Герої мікрорайонів: шість районів, шість муралів, шість особистостей". Над ним працювали п'ятеро художників на чолі зі Святославом Владикою.

2. Зображення митрополита Андрея Шептицького на Сихові, на просп. Червоної Калини, 64, створили також минулого року в липні. Цей стінопис приурочили до 155-ї річниці від дня народження митрополита. Входить у програму проєкту "Герої мікрорайонів". 

Стінопис складається з двох частин. На одній із них зображено митрополита, як культурного та громадського діяча вже у роках. На іншій – як молодого графа та мецената. 

Читайте також: Андрей Шептицький на стінах: у Львові відкрили мурал митрополиту

3. Наступний мурал, який також створений у рамках проєкту "Герої мікрорайонів", належить Василю Сліпаку, всесвітньо відомому українському оперному співаку.  Він був солістом Паризької національної опери, став волонтером й учасником Революції Гідності та бойових дій на Сході України, де і загинув від кулі снайпера. На стінописі записані такі рядки: "Розплинуся і вічно житиму", які Василь Сліпак сказав перед загибеллю.

4. Цього року на вулиці Захисників України, біля церкви святої Анни, з'явився мурал, присвячений Катерині Гандзюк, громадській активістці. Попередньо, такий мурал із зображенням Катерини був знищений на стіні Львівського державного університету внутрішніх справ невідомими чоловіками. 

Цьогоріч його відновили. На ньому зображено портрет активістки та її відома цитата. 

Читайте також: У Львові знищили мурал, присвячений Катерині Гандзюк

5. Останнім у підбірці стає стінопис із зображенням портрету пророка українського народу Тараса Шевченка. Обличчя відомого Кобзаря знаходиться на вулиці Миколайчука, 1.


Цей стінопис не є звичайним зображенням. Здалеку мурал виглядає ніби вишивка хрестиком. Автор муралу – художник Володимир Стецькович.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.