Стало відомо, звідки на Львівщину прибувають хворі з підозрою на штам "Дельта" 

Це дві країни – Індія та Росія. Але оскільки випадки зараження штамом "Дельта" виявили і у Туреччині, і у США, перелік цих країн буде збільшуватися. Якщо людина прибуватиме з цих країнах з симптомами гострого респіраторного захворювання, у неї автоматично підозрюватимуть коронавірусну хворобу, викликану штамом Дельта .

Про це розповіла під час пресбрифінгу виконуюча обов'язки генерального директора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко, передає "Еспресо.Захід".

Вона нагадала, що з 5 серпня набувають чинності зміни щодо перетину кордону як для іноземних громадян, так і жителів України. Іноземцям при в'їзді на територію України необхідно буде пред’явити результат ПЛР-тесту, що у них не виявлено РНК-вірусу (дослідження повинно бути виконане не пізніше, ніж за 72 години до перетину кордону), результат швидкого тесту на антиген або документ, який підтверджує повний курс вакцинації від COVID-19. Українські громадяни мають пред’явити сертифікат встановленого зразка про те, що вони отримали дві дози вакцини або довідку 063-0 про отриману першу дозу. Якщо людина не вакцинована, повинна встановити на кордоні додаток "Дій вдома" і протягом 72 годин здати ПЛР-тест. Якщо результат буде від'ємний, активувати додаток не потрібно. Якщо позитивний, мусить активувати і залишитися вдома на самоізоляції. 

"Прибулі з Індії та Росії, де зафіксована інтенсивна циркуляція "Дельта"-штаму коронавірусу, обов’язково повинні залишатися на самоізоляції впродовж 14 діб, незалежно від результату ПЛР-тестування", – підкреслила Наталія Іванченко. 

За станом на вівторок, 3 серпня у визначених закладах охорони здоров'я Львівщини перебуває 116 пацієнтів з коронавірусною хворобою. Найбільше – у Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні (45 хворих). Дещо менше – у Львівському обласному госпіталі ветеранів війни та репресованих (31), Центрі легеневого здоров'я (26) та у лікарні швидкої медичної допомоги (22). У Львівській обласній дитячій клінічній лікарні проходить лікування четверо дітей. Ліжка, виділені для лікування хворих з COVID-19, зайняті на 3,9%. Це – на 0,5% більше, ніж було минулої п’ятниці, 31 липня. 

"З одного боку, епідситуація виглядає благополучною. Львівська область, як і вся Україна, перебуває у "зеленій зоні" епіднебезпеки. Але за вчорашню добу 20 осіб були госпіталізовані. За амбулаторною допомогою (до сімейних лікарів) звернулося 94 хворих з підозрою на COVID-19. Це говорить про те, що динаміка звернень збільшується. Найактивніше (за підсумками двох тижнів) це відбувається у Львівському районі, – наголосила головна епідеміологиня Львівщини. – Оскільки є тенденція до зростання кількості хворих, ми повинні пам’ятати, що соціальна дистанція, маска у приміщеннях, гігієна рук і вакцинація залишаються на сьогодні єдиними інструментами, як можуть дозволити нам якомога довше залишатися у "зеленій зоні" епідеміологічної небезпеки і не порушувати звичного способу життя".   

Вона нагадала, що "Дельта"-штам коронавірусу циркулює вже у 135 країнах світу (і Україна до них належить), тож є небезпека його поширення серед населення. На сьогоднішній день є лабораторне підтвердження про три випадки захворювання на Львівщині. На результати інших трьох (хоч вони і надсилалися швидше) наразі чекають, але є шість нових підозр, які також ще потребують лабораторного підтвердження з Центру громадського здоров'я. 

 Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку