Стало відомо, скільки жителів Львівщини захворіло на хворобу Лайма від початку року

Збудника захворювання переносять кліщі, які активізуються навесні. Крім хвороби Лайма, ці паразити можуть заражати кліщовим енцефалітом та іншими серйозними інфекціями

Про це нагадала в. о. гендиректора Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Наталія Іванченко.

За інформацією епідеміологині, цього року на Львівщині зафіксовано лише один випадок хвороби Лайма. Торік фахівці звітували про 12 (за аналогічний період). 

А от випадків кліщового енцефаліту цьогоріч не виявлено.

До тіла присмоктався кліщ. Що робити?

Якщо після прогулянки ви виявили на тілі цього парита, постарайтеся його якомога швидше позбутися, адже чим довше він питиме вашу кров, тим більший ризик інфікування, якщо кліщ виявиться носієм інфекції. "Краще, якщо його усуне медичний працівник. Але якщо у вас немає можливості звернутися по медичну допомогу, видаліть самі. Робіть це обережно, аби частинка кліща не залишилася у тілі", - наголошує Наталія Іванченко. 

Підчепіть паразита пінцетом або ниткою, зробивши з неї "зашморг". Витягайте обертовими рухами проти годинникової стрілки. 

Підійде також шприц без голки. Попередньо змастіть місце присмоктування олією, прикладіть шприц і потягніть за поршень.

Ви позбулися кліща. Що далі? 

Заталефонуйте своєму сімейному лікарю, терапевту чи педіатру. Можливо, він пропише вам певні ліки, а, можливо, - скерує на подальше обстеження.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.