Стало відомо, скільки медиків на Львівщині вакцинувалися від COVID-19

Двома дозами - 72%, однією – понад 95%.

Такі дані озвучив під час пресбрифінгу регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції на Львівщині Олег Когут, передає "Еспресо.Захід".

"У нас є ряд лікарень, де вакциновано більш, як 90% медичних працівників. Це – обласна інфекційна лікарня, Центр легеневого здоров'я, госпіталь ветеранів війни. Вони, до речі, першими й починали вакцинуватися, першими приймали хворих і бачили, наскільки важке це захворювання та які небезпечні ускладнення воно може давати. Тож будучи професіоналами-інфекціоністами, з розумінням поставилися до вакцинації. Там спротиву не було, хоч медики й вакцинувалися кількома хвилями", - зазначив епідеміолог.    

Загалом у Львівській області вакцинувалося понад 751 тисяча осіб. "Цього недостатньо, - каже Олег Когут. – Це – 16,5% від дорослого населення. Щоб створити популяційний імунітет, потрібно, щоб вакцинувалося як мінімум у п’ять разів більше".

Він наголосив, що можливості для вакцинації на сьогоднішній день є: "Маємо 181 пункт щеплення, понад 100 вакцинальних бригад і достатню кількість вакцин, якими можна вакцинуватися: AstraZeneca, якої є близько 160 тисяч доз, CoronaVac (майже 200 тисяч) та Comirnaty, або як її ще називають Pfizer, поставки якої на Львівщину відбуваються щотижня. Минулого тижня отримали рекордну її кількість - практично 48 тисяч доз. Сьогодні (28 вересня,Ред.) підписали погодження на отримання ще 27 тисяч доз, які швидше за все надійдуть цього тижня. Тобто можливості для вакцинації від коронавірусної інфекції є. Питання полягає лише у розумінні необхідності зробити щеплення. 110 жителів Львівської області перебуває у реанімаціях, з них 38 – на апаратах штучної вентиляції легень. Це – дуже багато. Невакциновані ризикують не тільки своїм здоров'ям, а й життям".   

Регіональний координатор з питань вакцинації від COVID-19 нагадує, що є дві категорії людей, яким у першу чергу необхідно зробити щеплення. Це працівники закладів освіти (щоб вони могли працювати у "жовтій" зоні, повинно бути не менше 80% вакцинованих) і працівники адміністрацій та органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, оскільки вони контактують з великою кількістю людей.

Далі у списку йдуть працівники банків, комунальних служб і транспортної галузі, працівники, які забезпечують охорону правопорядку, особи, старші 60 років, оскільки вони важче переносять захворювання і люди з хронічними захворюваннями. "Хоча, безумно, вакцинуватися потрібно всім, незалежно від того, потрапляє людина у групу ризику з огляду на професійну приналежність, вік або стан здоров'я, чи ні", - резюмував Олег Когут.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку