Справу про зловживання на 1,4 млрд грн компаніями Дубневичів скерували на новий розгляд
Суд скасував закриття справи про розкрадання газу на 1,4 млрд грн компаніями Ярослава та Богдана Дубневичів
Про це повідомляє НАБУ, передає "Еспресо.Захід".
У середу, 30 листопада, Апеляційна палата ВАКС задовольнила апеляційну скаргу прокурора САП про скасування рішення суду першої інстанції, яким закрито справу про розкрадання газу компаніями, власниками яких є брати Дубневичі. Йдеться про заволодіння колишніми директором ТзОВ "Енергія – Новояворівськ", технічним директором ТзоВ "Енергія-Новий Розділ", фінансовим директором цих підприємств та радником директора ТзОВ "Енергія" понад 300 млн куб. м природного газу НАК "Нафтогаз України", вартість якого сягає понад 1,4 млрд грн.
Суд погодився з доводами прокурора, скасував ухвалу та скерував справу на новий судовий розгляд.
Повний текст рішення суду буде оголошено 2 грудня.
Досудовим розслідуванням встановлено, що впродовж 2013 - 2015 років підприємства-власники Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ уклали низку угод про закупівлю в НАК "Нафтогаз України" природного газу для виробництва теплової енергії населенню. З метою здешевлення тепла для цієї категорії споживачів, НАК постачав ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими від ринкових. Як наслідок прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60% (проти 3-5% закладених в тариф Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), а НАК "Нафтогаз України" отримала збитки на загальну суму понад 1,4 млрд гривень.
Раніше ми повідомяляли, що ВАКС закрив справу про зловживання на 1,4 млрд грн компаніями Дубневичів.
- Нагадаємо, в січні 2018 року детективи НАБУ затримали та повідомили про підозру п'ятьом особам: чотирьом посадовцям компанії-власниці ТЕЦ – ТзОВ "Енергія-Новий Розділ" та ТзОВ "Енергія-Новояворівськ", і фізичній особі-"куратору" схеми, яка була наближеною до народних депутатів.
- У межах розслідування за клопотанням детективів НАБУ Солом’янський районний суд м. Києва наклав арешт на цілісні майнові комплекси "Новороздольска ТЕЦ" та "Новояворівська ТЕЦ". Відповідно до рішення суду, ці два об’єкти передали в управління АРМА.
- Розслідування наведених фактів детективи Бюро розпочали в грудні 2016 року за матеріалами НКРЕКП і ЗМІ.
- Зараз НАБУ передало у ВАКС вже два епізоди по цій справі на загальну суму 2,1 млрд грн.
- Зазначимо, згідно з даними реєстрів, власниками ТОВ "Енергія – Новий Розділ" є ТОВ "АПП "Львівське" (90,05%), Міське ДКП "Розділтеплокомуненерго" (9,95%). Бенефіціарами виступають Богдан та Ярослав Дубневичі.
- ТОВ НВП "Енергія – Новояворівськ" належить ТОВ "АПП "Львівське" (92,36%), МКП "Новояворівськтеплокомуненерго" (3,15%), Новояворівське КП "Міські електричні мережі" (4,49%). Бенефіціарними власниками є також Богдан та Ярослав Дубневичі.
- В минулі роки напередодні запуску опалювального сезону відбувались чисельні випадки диверсій та шкідництва з боку попередніх власників, які розслідує Нацполіція.
- У серпні 2021 року Кабмін передав в управління ТОВ "Нафтогаз Україна" арештоване майно Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ.
- У серпні цього року перша інстанція ВАКС закрила справу нібито через закінчення строків розслідування. САП з таким рішенням не погодилася та подала апеляцію.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку, телеграм-канал та твіттер.
- Актуальне
- Важливе