"Справу Чауса треба подавати в НАБУ, адже СБУ повністю ігнорує покази екссудді", − нардеп Володимир Ар’єв
Розслідування за епізодами 2021 року щодо викрадення з Молдови судді Миколи Чауса фактично не проводили.
Нардеп від фракції "Європейська Солідарність" Володимир Ар’єв зазначив, що багатьох свідків не було опитано, не було проведено жодних слідчих експериментів щодо встановлення місця, де тримали Чауса. Хоча "ці місця відомі, так само, як відомі офіцери, які безпосередньо брали в цьому участь".
Про це він сказав в етері програми "Підсумки з Анною Валевською", передає "Еспресо.Захід".
Нардеп каже, що замовників викрадення Чауса вже можна вираховувати по тому, хто був у цьому зацікавлений: "Чаус говорив про те, що від нього вимагали свідчень на Порошенка і Бурбу. Точніше не свідчень, а лжесвідчень. Також під час допитів у підвалах цікавились такими людьми, як Андрій Смірнов, який був адвокатом Чауса, і можливо, був причетним до вивезення судді у Молдову. Зараз Смірнов працює заступник голови Офісу президента. Також Чаусу ставили запитання щодо Геннадія Корбана і Валерія Коломойського. Це все свідчить про те, що це типова ситуація, коли людей або тримають у в'язниці, або вивозять, фактично викрадають, аби Зеленський вибивав з них лжесвідчення. Я впевнений, що ці всі дії – вказівка Зеленського. Ніхто більше так маніакально не хоче переслідувати Порошенка, як Зеленський", − вважає Ар’єв.
Читайте також: "Вибивали покази проти Порошенка": Чаус розповів, що з ним сталося викрадення
-
Нагадаємо, в серпні 2016 року детективи НАБУ викрили суддю на хабарі $150 тисяч. Ним виявився суддя Дніпровського районного суду м. Києва Микола Чаус, що заарештовував Геннадія Корбана.
-
6 вересня Верховна Рада дала згоду на затримання і арешт спійманого на хабарі судді. У листопаді Чауса оголосили у міжнародний розшук.
-
У січні 2017 року Чауса заочно заарештували, призначивши заставу у 3,7 млн.
-
У жовтні 2020 року Інтерпол припинив міжнародний розшук Чауса через його звернення щодо оскарження розшуку.
-
У квітні 2021 року Чауса викрали невідомі, згодом його виявили на Вінниччині. У серпні ВАКС почав обирати запобіжний захід Чаусу, але переніс засідання через відсутність екссудді. У грудні засідання у справі Чауса перенесли, тому що він нібито втратив слух.
-
21 грудня Чаус в ОАСК оскаржив своє відрахування зі штату суддів.
-
12 січня 2022 року повідомили, що Чаусу продовжили домашній арешт до березня.
-
1 лютого Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід екссудді Дніпровського райсуду Києва Миколі Чаусу з домашнього арешту на заставу у понад 700 тис. грн.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе