![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
У Львові зустріли збірну України, яка повернулася з ветеранських змагань у США
Українські військові та ветерани війни вибороли на цих змагання 76 медалей
Про це повідомила Львівська міська рада, передає "Еспресо.Захід".
У вівторок, 19 березня, у Львові зустріли національну збірну команду України, яка тріумфувала на міжнародних спортивних змаганнях United States Air Force Trials 2024.
Фото: Роман Балук
"Я дуже задоволений нашою командою, яка на такому високому рівні представила Україну. Ми досягли того, що хотіли, і це видно по задоволених обличчях моїх хлопців. Навіть якщо комусь і не вдалось отримати медаль, це була чудова подорож, гарна реабілітація і крутий обмін досвідом із ветеранами з інших країн", - наголосив діючий військовослужбовець Національної гвардії України, капітан команди Національної збірної України Юрій Гапончук.
Фото: Роман Балук
Зазначимо, місто Львів на цих змаганнях представляв 32-річний ветеран Олександр Катаула, який здобув перше місце у командних і друге в індивідуальних змаганнях зі стрільби з лука. Чоловік каже, що раніше ніколи не займався спортом, тому своїм результатом дуже задоволений.
Фото: Роман Балук
"Я служив у 2014 році і у 2022-му в складі 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила. Поблизу Попасної отримав поранення і втратив ногу. До цих змагань я раніше не займався спортом, не мав досвіду участі у жодних змаганнях. Я дізнався випадково про ці змагання, зареєструвався і потрапив на відбір у збірну. На навчально-тренувальних зборах мене відібрали до команди, яка й поїхала на змагання у США. Я дуже задоволений своїми результатами, особливо срібною медаллю в індивідуальному змаганні. Буду продовжувати займатись цим спортом, а також гратиму у волейбол на візках, бо це також мене дуже захопило", - поділився Олександр Катаула.
Довідково. United States Air Force Trials 2024 – це змагання ветеранів та військових Повітряних сил і морської піхоти США, які є відбірковим етапом для участі у Warrior Games, найбільшому американському турнірі з адаптивних видів спорту для військових з пораненнями і травмами.
Збірну України представляло 30 ветеранів та військовослужбовців, які змагались в 11 адаптивних видах спорту: плаванні, велоспорті, баскетболі на візках, волейболі сидячи, регбі на візках, стрільбі з лука, пауерліфтингу, легкій атлетиці, веслуванні та кульовій стрільбі.
Українська збірна здобула 76 медалей: 44 золотих, 20 срібних та 12 бронзових.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)