Сьогодні День пам’яті українців, які рятували євреїв у часи Другої світової
Сьогодні, 14 травня, в Україні вперше відзначають День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.
Таке відзначення затверджене постановою Верховної ради України від 2 лютого 2021 року № 1178-IX), передає "Еспресо.Захід".
Як зазначено в документі, це відзначення запроваджене, щоб "віддати шану усім людям, які, проживаючи на території України, ризикуючи своїм життям та життям рідних, допомагали євреям уникнути терору нацистів у роки Голокосту".
Чому саме 14 травня? Бо це день, коли в 1948 році була проголошена незалежність Ізраїлю як єврейської держави. Верховна рада також рекомендує проведення у школах виховних годин, круглих столів, науково-практичних конференцій, інших тематичних заходів, присвячених Дню пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.
Читайте також: Відзначаючи перемогу в Другій світовій, маємо відсікти від неї "русский мир"
В Інституті національної пам’яті повідомили, що станом на 1 січня 2020 року 2 659 громадян України удостоєні Державою Ізраїль звання Праведника народів світу за порятунок євреїв від Голокосту.
Читайте також: Україна відзначає День перемоги над нацизмом у ІІ Світовій війні
Але тисячі рятівників досі залишаються невизнаними й невідомими. Зокрема вже декілька років українці хочуть, щоб таке звання присвоїли митрополиту Андрею Шептицькому. Відомо, що Шептицький керував операцією з порятунку понад 150 єврейських дітей у роки Голокосту у Західній Україні. До того ж, він не тільки давав накази переховувати єврейських дітей у монастирях, але й забороняв їх хрестити, щоб зберегти для єврейського народу. Однак в ізраїльському інституті "Яд Вашем", яке займається присвоєнням такого звання, поки вивчають це питання.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе