Швидкість руху зросте на 31%: у Львові знають, як розвантажити Личаківську

У Львові планують продовжити вулицю Таджицьку до вулиці Личаківської, тобто прокласти дорогу через лісовий масив поблизу дріжджового заводу, а також хочуть створити велике квазікільце, щоб, зокрема, розвантажити виїзд з Пасічної.

Про можливі зміни, які чекають на цю проблемну розв’язку і загалом про сполучення між Винниками та Львовом, розповів "Еспресо.Захід" голова комісії транспорту, зв'язку та міської комісії Львівської міської ради Ігор Зінкевич.

У п’ятницю, 21 травня, у Львові на перехресті вулиць Личаківської – Пасічної відбулося виїзне засідання комісії транспорту, зв'язку та міської комісії Львівської міської ради. Ця ділянка дороги є проблемою для містян вже не один рік, і саме там формуються найбільші затори. Крім представників комісії, також були присутні голова управління транспорту Львова Орест Олеськів, голова ЛКП "Львівавтодор" Павло Сирватка та представники Личаківської районної адміністрації.

Два варіанти змін: довгостроковий і короткостроковий

Личаківська є важливою магістральною вулицею районного значення, яка сполучає центр із виїздом з міста. На ній значна інтенсивність транспортного потоку. Зокрема, за підрахунками спеціалістів ЛКП "Львівавтодор", у напрямку "від центру" рухається в межах 5400-15300 авто на добу, а в зворотному напрямку ("до центру") – 6700-18700 авто на добу. Трішки менше автомобілів їздить вулицею Пасічна – близько 9000-10200 авто на добу. Всі ці тисячі машин створюють проблеми, коли стикаються на перетині вул. Личаківської та Пасічної.

Тому в Генеральному плані міста Львова прописано створення великого квазікільця навколо церкви Покрови Пресвятої Богородиці на Личаківській. Тобто воно буде довкола вулиць Личаківська, Тракт Глинянський, Христофора Колумба, Долішня. Крім цього, для більшої ефективності планується будівництво ділянки вулиці від вул. Тракт Глинянський до Х.Колумба з влаштування на ній ще одного, але малого квазікільця. Рух на ділянках вулиць, охоплених квазікільцем, буде одностороннім і здійснюватиметься по колу в напрямку "проти годинникової стрілки". Це передбачає демонтаж світлофора на перехресті Личаківська – Пасічна.


Фото: Ігор Зінкевич

Швидкість руху зросте на 31%

Згідно з результатами моделювання, таким чином середня швидкість руху на вул. Личаківська в напрямку "від центру" зросте на 31%. А середня швидкість руху вулицею Пасічною зросте на 10% у напрямку від Личаківської та аж у п’ять разів у напрямку до Личаківської!

Окрім цього, мова також про будівництво нової проєктованої вулиці через Винниківське лісництво, яка з’єднала б Таджицьку з Личаківською. За прогнозами, її поява дала б змогу знизити завантаженість перехрестя вул. Личаківська – Пасічна на 15%.

Однак, є чимало "але" стосовно цих проєктів. По-перше, вони дуже довготривалі й мають чимало складностей. Для прикладу, створення великого квазікільця передбачає роботи на залізничній колії та викуп приватних складів. Оскільки місто не є власником тієї землі, де має пролягати це квазікільце, то перемовини можуть тривати роками. До того ж, це сотні мільйонів гривень на самі роботи, не говорячи про викуп землі.

Забрати "животи" й зробити "зелену хвилю"

"Будьмо відверті, це велике квазікільце можуть втілювати і 50 років. Оскільки тут просто космічні затрати, щоб його організувати. Продовження вул. Таджицької – це більш реальний проєкт, який, щоправда, обійдеться десь у 200 млн грн. Але ми ж не можемо нічого не робити й чекати, поки зробимо Таджицьку чи велике квазікільце?! Бо це не раціонально, до того часу нам треба теж якось жити, їздити тут. Тому комісія запропонувала три пункти, які в короткостроковій перспективі можуть покращити рух Личаківською", – каже Ігор Зінкевич. Це:

Читайте також: Заправка замість тротуару: на перетині вул. Личаківської та Пасічної буде АЗС

"Стосовно заправки на перетині Личаківської та Пасічної, то в минулій каденції не голосував за це рішення. Бо ні тоді, ні зараз не розумію, нащо там ця АЗС? На цій ділянці доречно було б зробити мале квазікільце, щоб забрати світлофор і зменшити затори. Однак при певних розрахунках можна збудувати кільце й із цією заправкою. Та є нюанси, бо це порушення щодо кута, там є схил. Не можна будувати на схилах", – каже Зінкевич.

Наразі, аналітики та чиновники продовжують аналізувати і розробляти схеми та проєкти покращення руху на вул. Личаківській. З одним із них, розробленим ЛКП "Львівавтодор", ви можете ознайомитися тут.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал