Еспресо. Захід

Шлюбний контракт по-бельгійськи і не тільки…

Ніка Нікалео
15 липня, 2021 четвер
10:33

Бельгійці – люди прагматичні до крайнощів. А ще вони люблять самі з себе кепкувати, що приховані брехуни, і завжди шукають, як уникнути податків і не платити нікому зайвого, якщо це можливо законним шляхом. Тому укладати угоди між собою, між працедавцем та робітником, шлюбні – усе це у них в пріоритеті завжди. І вважається нормою.

Насправді більшість з тих, хто все ж одружується, а одружуються вони дедалі менше, як я уже писала, то робить це по-старому: церковний шлюб і цивільна розписка. Тоді вважається, що пара веде сумісне господарство і все у них спільне – і майно, і діти, і прибутки, і кредити. Тобто вони самі між собою вирішують, хто і скільки, коли і як має за що платити, що робити і т.д. Зовсім так само, як і в нас. Але ж і у нас укладають шлюбні контракти, як це не дивно звучить.

Пригадую, що вперше почула про це від однієї спікерки – юристки, яка приїхала до Львова спеціально на запрошення ГО "Ділові українські жінки". Туди і мене випадково запросили. Так от, коли виступали інші спікери, а їх було чимало, то усі слухачки щось собі тихесенько поміж собою торохтіли, хтось пив каву, хтось тішив себе тістечками у барі… Зал гудів, наче вулик. Але коли прийшла черга теми "Шлюбні контракти" – запала пустельна тиша. Та це й зрозуміло: кобіти у залі сиділи заможні, бізнесвумен, так би мовити, і їх такі речі безумовно глибоко цікавили. А оскільки спікерка сама не вперше одружена і нарешті щасливо й зі шлюбним контрактом, то довіра до неї була стовідсоткова. До речі, вона виявилася дружиною одного із колишніх очільників Львівської області :)

Отже, тих, хто одружується в молодому віці, шлюбний контракт не дуже то і цікавить. Оскільки в тебе нічого ще нема і втрачати, якщо що, нічого. Але згодом усе змінюється. І після 10 років по закінченні вишу у середньостатистичного бельгійця є усі шанси мати приватний будинок у кредит (відсотки не перевищують 3), авто або і два,  а, можливо, свій невеличкий бізнес чи заощадження на депозиті. Вони не борються щодня за життя, як ми,  а живуть і процвітають.  Але тут усе і починається. Гроші є, надбання є – треба вражень і гостріших. На горизонті починають з’являтися нові привабливі об’єкти… Тому шлюбний контракт можна укласти будь -коли, вже перебуваючи у шлюбі. Або внести поправки до вже існуючого, або ж укласти новий. Щоправда, з одним "але" – це усе буде коштувати набагато дорожче. А ще, думаю, складніше буде й домовитися.

Розкладаю по-пунктах.

По-перше: бельгійський шлюбний контракт – не американський. Він стосується лише нерухомості, фінансів та іншого майна. Якихось приватних пунктів, як то: хто прибирає будинок, або водить дітей до школи, або тримає вагу у нормі і не їсть тістечок (як, наприклад ,у контракті голлівудських зірок Кетрін Джонс і Майкла Дугласа) нема. Ви цього туди не вкладете. Про це ви повинні домовитися між собою.


Скріншот бельгійського шлюбного контракту

По-друге: контракт може бути із деякими цікавими деталями, як, наприклад, майно і господарство окремо,  а борги і кредити дружини чоловік все ж покриває зі своїх заробітків. А дружина не несе відповідальності за кредити і борги чоловіка. Така собі вельми джентльменська угода. Але частіше буває все ж навпаки.

Маленька історія на тему. Одна моя давня приятелька, одружившись у молодому віці з бельгійцем, звісно, без контракту, потім кілька років виплачувала його борги, які як виявилося, він мав ще до шлюбу і ще й встиг нахапати кредитів під час спільного проживання. Разом вони були всього лише рік. А довелося їй за це "щастя" продати в Україні свою квартиру, аби розрахуватися за його грішки. Попри те, що жодної копійки вона з тих кредитів не отримувала. Але закон є закон. І тут справді незнання не звільняє від відповідальності.  Тому деякі хитромудрі і нечесні чоловіки часто використовують наївних заморських дружин, одружуючись і потім вмить розлучаючись. Та годі про таких!

По-третє: контракт після шлюбу часто укладають подружжя, якщо хтось із них смертельно хворий і знає, що скоро помре. І аби не ускладнювати і так не вельми солодке останнім часом життя свого партнера, вони укладають контракт за великі гроші, аби уникнути блокування усіх рахунків і купи проблем, які виникають внаслідок цього, коли майно спільне.  Я уже згадувала у попередньому дописі, наскільки це робить життя нестерпним і голодним. Але найголовніше, що не відомо як довго фіскальні служби будуть з цим розбиратися. Два місяці, пів року, рік…

Ну, і дуже важливо, що до одруження контракт у нотаріуса коштує 300-500 євро, а після одруження вартість зростає  аж до 5000 євро. І це тільки послуги нотаріуса. А ще додайте адвокатів з обох сторін, якщо згоди дійти складно, з погодинною оплатою 100-150 євро і вам усе стане зрозумілим.

Тому не дуже то й поспішають бельгійці одружуватися. І розлучень у давніх пар побільшало: жінки стали незалежні, а соціальні виплати високі. Особливо ніхто нікого терпіти не буде. До речі, декотрі жінки, якщо не відмовилися по контракту, а жодна бельгійка цього свідомо не зробить, то отримують після розлучення з чоловіком третину його місячного заробітку після вирахування усіх податків і страхувань. Так звані, аліменти. Не плутати з аліментами на дітей (це окрема історія). Тому часто буває, що колишня дружина щороку купує собі новий Порш, а чоловік від роботи здихає, утримуючи іншу жінку. І колишні кепкують з колишніх. А так, щоб добре знав, як у гречку стрибати )))

За роздільним шлюбним контрактом також тому, хто переживе іншого у подружжі, не належиться анічогісінько, якщо таке не передбачено якимсь даруванням, або заповітом покійного. Але усе це його діти можуть оскаржувати у суді.  Однак законом передбачено проживання дружини чи чоловіка покійного у спільному будинку для проживання чи здавання його в оренду аж до власної смерті.

Тобто, нічого привабливого у шлюбному контракті нема. І укладати його до шлюбу – штука не з вельми приємних!  Так виглядає, наче ти вже розлучаєшся. Але краще усе обговорити, коли ви ще у дуже добрих стосунках, аніж тоді, коли над головою літатимуть грім і блискавки. Контракт регулює усі майнові стосунки і кожен впевнений у тому, на що він у майбутньому розраховує. Хоча і тут можливі підводні течії і казуси, це ж бельгійці – стежте за руками! Але тоді усім вже до суду.

Фото надала авторка

Про авторку. Ніка Нікалео – українська письменниця і перекладачка, тревел-блогерка, Голова Львівського жіночого літературного клубу і благодійного фонду, авторка та укладачка низки бестселерів з серії "Львів. Кава. Любов".

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.

Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.36
    Купівля 39.36
    Продаж 39.87
  • EUR
    Купівля 41.97
    Продаж 42.75
  • Актуальне
  • Важливе
2024, вiвторок
16 квітня
21:45
ліси
На Волині державі повернули лісовий фонд вартістю понад 11 млн грн
21:24
онлайн-шахрайство
На Прикарпатті шахраї виманили в пенсіонерки 60 тис. грн, прикинувшись благодійниками з ООН
21:06
Волинянку, яка намагалася вивезти за кордон школярку задля сексуальної експлуатації, взяли під варту
20:45
новини Львова
На Рівненщині на 5,5 років засудили шахрая, який виманив гроші у потерпілої "на операцію її дочці"
20:26
У Луцьку п’яний водій під час комендантської години намагався втекти від поліцейських
20:08
На Буковині біля річки Черемош знайшли тіло людини
На Буковині біля річки Черемош знайшли тіло людини
19:47
На Закарпатті поліція затримала торговців наркотиками, які щомісяця заробляли 13,5 млн грн
19:30
На Волині у водія знайшли амфетамін
На в'їзді у Володимир у 24-річного водія знайшли амфетамін
19:13
У Львові реставрують 100-річний балкон будинку-пам’ятки архітектури
18:57
новини Рівного
У Рівному розшукують людей, які вкрали 190 тюльпанів з клумб міста
18:51
У Хмельницькому трапилася пожежа на продуктовому ринку
18:47
Оновлено
Реанімували 55 хв: у ДТП під Львовом загинула 53-річна жінка, дитина у лікарні
18:41
Огляд
Отримав 2,5 млн грн зарплати і 40% віддав за нове авто: що задекларував керівник першого ТМО Львова Олег Самчук
18:34
новини Буковини
На Буковині затримали двох "туристів", які хотіли незаконно перетнути кордон за 4500 доларів
18:25
діти
Як розпізнати стрес у дитини та що робити, щоб знизити його рівень
18:11
Не було заторів, а тепер є: у Львові після перетворення вул. Кубійовича на односторонню – проблеми з рухом
18:02
Ексклюзив
ЗСУ
"Добровольців мало, а решта забула, що захист країни є обов'язком": Львівський ТЦК про мобілізацію та ухилянтів
17:55
новини Львова
У Львові в будинку, де живе дитина з інвалідністю, облаштують безбар'єрний під'їзд
17:48
Ввозили новий одяг під виглядом секонд-хенду: на Львівщині викрили компанію, яка не сплатила митних платежів на мільйони гривень
17:35
новини Прикарпаття
В Івано-Франківську врятували жінку, яка намагалась скоїти самогубство
17:22
новини Львова
У Львові на Любінській замінять 300 м аварійного водопроводу
17:17
На кордоні з Білоруссю волинські прикордонники просять відвести землю під інженерні споруди
17:04
"Бойовий ворон" від 102-ї бригади ТрО
Підписка для виготовлення FPV-дронів: 102-га бригада ТрО презентувала проєкт "Бойові ворони"
16:51
суд, гроші, штраф
 На Львівщині судитимуть ексголову села за розтрату бюджетних коштів під час реконструкції школи 
16:34
новини Львова
У Львівському перинатальному центрі створять симуляційно-тренінговий центр
16:30
Ексклюзив
Особистий челендж львівського журналіста: прожити місяць за 200 грн і зібрати на дрон для ЗСУ
16:28
Оновлено
виставка "Тут був мій дім"
Куди піти у Львові із 15 по 21 квітня: Бандура. Трибʼют та виставка "Тут був мій дім"
16:25
новини Буковини
Збитки на 290 млн грн і 11 підозрюваних, зокрема ексначальник: на Чернівецькій митниці викрили злочинну організацію
16:20
На фронті загинув захисник з Буковини Ілля Хажіу
16:05
Огляд
Осінь, дощ
Погода Львів: прогноз синоптиків на сьогодні 16 квітня, завтра, тиждень
16:04
Огляд
Скількох ухилянтів розшукують ТЦК та поліція на заході України
15:51
Придушувала опір і залякувала проукраїнських жителів: колаборантці з Херсонщини "світить" до 15 років в'язниці
Придушувала опір і залякувала проукраїнських жителів: колаборантці з Херсонщини "світить" до 15 років в'язниці
15:39
Лаціо Маріно Фарделлі
Поглиблюватимуть двосторонні відносини: Львівщину вдруге відвідав омбудсмен Італії
15:26
дамба у Стрию
Під загрозою була траса Київ – Чоп і житловий масив: річку Стрий, яка руйнувала дамбу, скерували в нове русло
15:11
На Тернопільщині суд зобов'язав постачальника газу повернути незаконно стягнених понад 435 тис. грн
14:57
пункт пропуску "Долгобичув - Угринів"
Поляки розблокували пункт пропуску "Долгобичув - Угринів"
14:55
Львівські хірурги врятували новонароджену дівчинку
Львівські хірурги врятували новонароджену дівчинку з вадою легень, яка могла померти будь-якої миті
14:42
Петро Гулин
Навіки 32: на Донеччині загинув захисник з Франківщини Петро Гулин
14:28
Правоохоронці завадили закарпатцю заробити $2300 за переправлення ухилянта до Румунії
14:14
суд, гроші, штраф
Медуніверситет намагався стягнути заборгованість зі студентки, що через війну виїхала до США і покинула навчання
Більше новин