Шелестак: Не можна приймати бюджет розвитку-2023 без розуміння, куди пішли кошти у 2022 р

Торік виконком перерозподіляв кошти бюджету розвитку без погодження з профільними комісіями, тому голова бюджетної комісії наполягає на звіті за 2022 рік

Про це голова комісії фінансів та планування бюджету Наталія Шелестак заявила у коментарі "Еспресо.Захід".

"Проєкт бюджету розвитку на 2023 рік – це поки що лише пропозиція від розпорядників, тобто від чиновників. Вони його бачать саме таким. Я, як керівник бюджетної комісії, вважаю, що для початку треба відзвітувати, що було минулого року, а тоді планувати на цей рік, – каже Наталія Шелестак. – Хочу нагадати, що торік бюджет розвитку був відкоригований об'єктивними обставинами – повномасштабним вторгненням.  Його коригував виконкомом, який мав дуже сумнівні повноваження щодо такого коригування без жодних профільних депутатських комісій, не питаючи думки депутатів з того чи іншого приводу. Власне, я хотіла б почати розгляд бюджету 2023 року лише через звітування за 2022 рік. Як бюджет розвитку-2022 виконувався, що саме не виконувалось, що заважало виконувати, чому перекидались кошти саме так? Поки у нас нема такого розуміння".

За даними першого заступника міського голови Львова Андрія Москаленка, розмір бюджету розвитку-2023 пропонують на рівні 2,003 млрд грн. До розподілу на капітальні видатки передбачено  – 1,372 млрд грн (решта - вже розподілені видатки на гарантовані зобов’язання міста та видатки на ЗСУ). 

Утім, майже половину з цієї суми можуть "з’їсти" борги перед підрядниками за роботи, виконані у 2022 році і навіть раніше.   

"Цього року у нас сума до розподілу не є якоюсь фантастичною, тому насамперед я б закривала борги. Гадаю, депутати нас у тому підтримають: ті борги, які ми можемо закрити, ми маємо закрити. Особливо це стосується підрядників, які чекають розрахунки за роботи, які вони давним-давно уже виконали, – каже Наталія Шелестак. – У нас лише офіційно прийнятих і визнаних боргів за виконані роботи – близько 550 млн. Це ті, які уже заактовані і очікують виплат. Але я розумію, що реально таких боргів насправді більше,  бо є виконані роботи, але формально не до кінця оформленні документи. Комусь не підписують акти, когось просять зачекати і не оформляти тощо. Як на мене, то реальні борги міста за виконані роботи ще щонайменше 100 млн більші. І ми мусимо з ними розрахуватись".   

За словами голови бюджетної комісії, є чимало проєктів, про співфінансування яких Львів домовився з міжнародними організаціями.

"Частину коштів дають міжнародні організації, частину ми. Наша участь у співфінансуванні обов’язкова. Це різні проєкти, у тому числі "Незламні". Там взагалі потрібні мільярди, тому те, що ми маємо у бюджеті розвитку – це крапля в морі", – каже Наталія Шелестак.