Що робити з ялинкою після свят: кілька способів утилізації різдвяного дерева
Свята вже минули, час повертатися до робочих буднів і прибирати різдвяний декор. Однак якщо у вас цьогоріч була "жива" ялинка, не спішіть викидати її у смітник
"Еспресо.Захід" пропонує кілька способів утилізувати новорічне дерево з користю.
Допоможе зігрітися
Якщо у вас приватний будинок, де є піч і велике подвір’я, ялинку можна подрібнити й опалювати нею оселю. Хай дерево подарує вам не лише святковий настрій, а й тепло. Крім того, такі дрова не будуть зайвими на випадок вимкнення електроенергії.
Фото: ілюстративне
Пересадити на вулицю
Така функція буде доступна за кількох умов: якщо ялинку купували з корінням, добре поливали, поки вона була в хаті, а на вулиці плюсова температура. Для таких пересаджень найкраще підійдуть не класичні ялинки, а туя, тис, туйовик, араукарія, криптомерія і кипарис, адже це ті види, які найліпше перенесуть 2-3 тижні в закритому теплому приміщенні.
Переносити дерево на вулицю треба поступово, адже з хвойними деревами необхідно уникати різких перепадів температури. Спочатку переставте її на балкон або на веранду, а вже потім несіть на вулицю.
Фото: Рубрика
Захистити рослини на грядках
Ялинкові гілки добре підійдуть для мульчування. Особливість хвої у тому, що вона чудово затримує вологу, що корисно для рослин. Крім того, ялинка не перешкоджатиме доступу кисню, прикриє стовбури від зимових морозів, а також прожене шкідників і захистить від бур’яну.
Попри те, майте на увазі, що гілочки перегнивають доволі довго, близько 3-5 років, а тому, швидше за все, згодом їх доведеться зібрати.
Фото: seeds
Відвезти на ферму
Якщо на ялинці залишилося багато хвої та гілок, можна відвезти дерево на ферми чи в зоопарк. Для деяких тварин (як-от кози чи верблюди) вона може стати кормом. А для інших гілки ялинки можна використати як підстилку.
Зварити добриво
Деякі господарі варять із хвої добриво. Ви можете допомогти їм та поділитися своїм деревом. А можете виготовити добриво й самі. Для цього хвою треба залити водою і варити протягом десяти хвилин на слабкому вогні. Після цього відвар варто лишити настоюватися на кілька діб.
- Крім того, нагадаємо, що у Львові залишити хвойні дерева мешканці можуть біля контейнерних майданчиків за спеціально обраними адресами. Важливо, аби на деревах не було іграшок та прикрас.
- Актуальне
- Важливе