Рясне з'єднають з Білогорщею ще одною новою транспортною розв'язкою

Між мікрорайонами Рясне та Білогорща збудують нове транспортне кільце та розв'язку, продовжать вул. Шевченка (бічну) та відновлять втрачену гілку залізничної колії

Про це йдеться у детальному плані території, оприлюдненому на сайті Львівської міської ради, передає "Еспресо.Захід".

Новий план розроблений на територію площею 19,8 га, а ділянка розташована у промзоні "Рясне". Наразі там розміщуються виробничі та транспортні підприємства. Це ТзОВ "Онур", ПАТ "Львівгаз", Шляхоремонтне будівельне управління, автосервіс,гаражний кооператив, залізнична станція "Рясна-2", пролягає залізнична колія й територія для її обслуговування.

Проєкт передбачає коригування червоних ліній, відповідно до генплану Львова, влаштування транспортного кільця для розвантаження руху в зоні, де примикатиме основна проєктована магістральна вулиця та бокові промислові вулиці й дороги. 

Вхід та в'їзд на територію промзони передбачено з вул. Шевченка (в І-ій черзі) зі сторони Білогорщі і села Рясне-Руське та кільцевої магістралі у перспективі. Зокрема, передбачено продовження вул. Шевченка (бічної), червоні лінії мають винести за межі існуючого підприємства "Львівгаз", також збудують транспортне кільце з озелененою зоною всередині та транспортну розв'язку між напрямками Рясне-2 – Білогорща – Рясне-Руське. 

Крім того, детальний план передбачає відновлення втраченої під'їзної залізничної гілки, що раніше вела до колишнього заводу "Хімсільмаш". 

"В даний час в промзоні "Рясне-ІІ" функціонує ряд промислових підприємств і промзона буде розвиватись за рахунок поділу територій великих підприємств, які припинили свою діяльність між меншими, зокрема і завод "Хімсільмаш". Також, оцінюючи сучасний розвиток міста та ситуацію в країні, можна передбачити, що дана промзона може стати великим бізнес-хабом для підприємств-переселенців з інших областей. У зв’язку з цим, проектом передбачається відновлення втраченої залізничної вітки", – йдеться у ДТП. 

Житлової забудови на даній території немає і будівництво такої не передбачено. Для оповіщення населення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій на території існуючих підприємств встановлять 4 гучномовці. 

Реалізувати новий ДТП у районі вул. Шевченка, вул. Конвеєробудівників і залізничної колії планують упродовж 10 років, а першу чергу – за 3-7 років. Розробником є ДП ДІПМ "Містопроект". З 23 березня по 24 квітня триває громадське обговорення проєкту, а 4 квітня відбудеться громадське слухання.