Еспресо. Захід

"Радянщина повернулася": бійці 128-ї бригади розповіли Washington Post про удар РФ під час нагородження

10 листопада, 2023 п'ятниця
08:31

43 військові були в списку на нагородження біля лінії фронту на Запоріжжі, де Росія завдала удару під час шикування 128-ї ОГШБр. Загалом там зібралося близько 100 людей

Зміст

Про це повідомили бійці The Washington Post, передає "Еспресо.Захід". 

Військові анонімно розповіли журналістам, що після обстрілу було складно сказати, скільки осіб травмувалися чи загинули. Було багато людей з пораненнями голови, й медики казали, що "такого вони не бачили від початку повномасштабної війни".

За словами одного з бійців, на момент після удару нарахували 21 тіло. Офіційно бригада повідомляла про 19 загиблих, кількість поранених не називали.

"Радянська епоха повернулася. Це нагадувало сцени з російських пропагандистських фільмів про Другу світову війну, де солдати стоять у рядах і мають гламурний вигляд", - сказав один з військових WP.

Співрозмовник газети також зазначив, що на нагородження зібрали найкращих бійців зі всіх підрозділів. Часто такі заходи невеликі — до 30 людей — і проводять їх у бункері чи окопі. Однак, розповіли бійці бригади, тоді в селі Зарічне зібралися близько 100 осіб, серед яких "було багато тих, хто не отримував медалей".

"У списку (на нагородження . - Ред) було 43 людини. Насправді людей було набагато більше, тому що їх потрібно було доставити туди, а машин було близько 20", — наголосив один з бійців.

Також військові досі не розуміють, як росіяни дізналися про церемонію, адже такий удар потрібно було спланувати: "Чи то місцеві жителі подзвонили й повідомили, що зібралася купа людей, чи то стався витік інформації з внутрішніх штабів бригад".

Загибель воїнів 128-ї бригади на Запоріжжі - що відомо

У п'ятницю, 3 листопада, російські терористи завдали ракетного удару по особовому складу 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади, внаслідок чого загинули військовослужбовці, також поранення різного ступеня важкості отримали й місцеві мешканці.

Президент Володимир Зеленський відреагував на загибель воїнів 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. 

Згодом стало відомо, що унаслідок ракетного удару в Запорізькій області загинули 19 військовослужбовців 128-ї бригади. Державне бюро розслідувань зареєструвало кримінальне провадження.

Тим часом hromadske з посиланням на джерела повідомило, що комбриг Закарпатської бригади Дмитро Лисюк запізнився на захід до Дня ракетних військ і артилерії, який організували поблизу лінії фронту на Запоріжжі. Як зазначило видання, військовослужбовці чекали його понад пів години, а тоді стався приліт, унаслідок якого є загиблі та поранені.

Увечері 6 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що командира 128-ї бригади Лисюка відсторонено на час слідства. Крім того, Міноборони проводить службове розслідування дій посадовців.

Теги:
Читайте також:
Львів
+13.1°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, п'ятниця
24 липня
18:59
Ілюстративне фото
У Львові преміюють 31 випускника за найвищі результати НМТ
18:47
погода дощ гроза
До +26° без денних опадів: прогноз погоди на Львівщині на 25 липня
18:15
Михайло Шпір
Прокремлівського пропагандиста з Івано-Франківська заочно засудили до 15 років тюрми
17:37
Портрет Роксолани
Спадкоємці князя Любомирського через суд вимагають залишити у Польщі дві евакуйовані картини зі Львова
17:03
Прикували наручниками до авто на Хмельниччині
Прикували наручниками до авто та застосували газ: омбудсмен відреагував на інцидент на Хмельниччині 
16:18
незаконна реєстрація землі під ринком "Добробут"
У Львові суд закрив справу про незаконну реєстрацію землі під ринком "Добробут"
15:38
розкопки на Пліснеському городищі
На Львівщині на Пліснеському городищі виявили залишки військової споруди часів Київської Русі
15:05
Ганна Друль
Померла львівська художниця-керамістка Ганна Друль
14:33
17-річний пацієнт після операції
У Львові прооперували підлітка, якому 2-сантиметровий дріт пробив око
13:49
Наталія Шаховська
Львівська політехніка вп'ятеро збільшує кількість спецстипендій для студентів, що набрали 200 балів на НМТ
10:57
Бойовий медик Максим Желіховський на позивний СКАМ
Вижив в оточенні та врятував десятки побратимів: історія бойового медика із Закарпаття Максима Желіховського
10:02
водопостачання вода
У Львові вода подорожчає більш як вдвічі: ЛМР затвердила нові тарифи з 1 серпня
09:58
Прощання з Героями
Львівщина 24 липня попрощається зі шістьма захисниками, які тривалий час вважалися зниклими безвісти
09:32
У нацпарку на Волині закільцювали трьох пташенят червонокнижного чорного лелеки
У нацпарку на Волині закільцювали трьох пташенят червонокнижного чорного лелеки
09:03
У Чернівцях ексгумували тіла двох захисників, яких поховали як невпізнаних
Повертаються додому: у Чернівцях ексгумували тіла двох захисників, яких поховали як невпізнаних
08:29
швидка допомога
На Закарпатті півторарічна дівчинка отруїлася бензином
2026, четвер
23 липня
19:40
Перехрестя вулиць Князя Романа – І. Білозіра – Івана Франка з трамвайними коліями
У Львові на три дні перекриють частину вулиці Білозіра
19:10
Олександра Черевата
Тернополянка Олександра Черевата стала чемпіонкою України з боксу
18:50
Віденська кав'ярня
Апеляційний суд дозволив демонтаж літнього майданчика "Віденської кав’ярні" у Львові
18:20
Польський меблевий виробник розглядає відкриття заводу у Бориславі
18:07
Олег Дзюринець
Наймолодший дебютант УПЛ Олег Дзюринець перейшов у "Карпати"
17:49
На Рівненщині Нацполіція виявила нові локації нелегального видобутку бурштину
17:37
Речовини у річці Стрипа
На Тернопільщині перевіряють забруднення річки Стрипа: у воду скинули білу речовину
17:22
Обласний бюджет
Львівщина отримає дотацію на майже 500 млн грн від держави: куди спрямують кошти
16:57
48-ї сесія Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
ЮНЕСКО залишило 3 українські об’єкти під загрозою: серед них історичний центр Львова
16:38
У Львові оновили застосунок LeoCard: що змінилося для пасажирів
16:08
судитимуть колишню кадастрову реєстраторку через реєстрацію 33 га держлісу
На Закарпатті судитимуть колишню кадастрову реєстраторку через реєстрацію 33 га держлісу вартістю 21,5 млн грн
15:35
лікарі
У Львові лікарі врятували 5-місячного хлопчика після падіння з ліжка
14:48
У Берегові на Закарпатті вже другу добу гасять масштабну пожежу на сміттєзвалищі: дим накрив місто й навколишні села
13:59
На Львівщині судитимуть екскерівника районного ТЦК, який фіктивно оформив знайомого військовослужбовцем
13:40
волонтери податки
На Хмельниччині з’явився 8-річний мільйонер: дитина задекларувала 1,7 млн грн доходу
13:19
Збірку загиблого поета й військового Максима Кривцова з Рівного видадуть у Великій Британії англійською
12:36
На Львівщині у жителя Стрия виявили небезпечний хантавірус: чоловік відпочивав у Хорватії
11:42
У Яремче підприємці заблокували екопост після рейдів проти джипінгу в Карпатах
10:59
На Прикарпатті розпочали роботу над першим ігровим фільмом про життя гуцульської мисткині Параски Плитки-Горицвіт
На Прикарпатті розпочали роботу над першим ігровим фільмом про життя гуцульської мисткині Параски Плитки-Горицвіт
10:28
Картина Івана Марчука "Ніч на Різдво" надихнула українську школярку у Великій Британії створити музичний твір
10:06
прощання з Героями
Львівщина 23 липня попрощається з чотирма полеглими військовими
09:30
У Львові на вихідних перекриють рух вул. Тракт Глинянський
У Львові на вихідних перекриють рух вул. Тракт Глинянський: як курсуватиме транспорт
09:11
На Хмельниччині повністю висохла найбільша природна водойма області – 10-тисячолітнє Святе озеро
На Хмельниччині повністю висохла найбільша природна водойма області – 10-тисячолітнє Святе озеро
08:32
Переможці Євробачення Kalush Orchestra завітали з концертом до львівського центру "Джерело"
Переможці Євробачення Kalush Orchestra завітали з концертом до львівського центру "Джерело"
Більше новин