Путін шукає платформу, де можна було б зберегти обличчя, - американський конфліктолог

Водночас, наголошує Раміс Юнус, він зондує слабкі місця, аби знову вдарити по Україні.

"У 2014 році Путін побачив це в Криму – спокійно, без жодного пострілу забрав. Потім він зробив наступний крок на Донбасі, почав агресію там – і побачив там опір, але не з боку Заходу, а з боку України, українського суспільства й української держави, на той момент там вона могла захищатись". Такі історичні паралелі подає американський експерт, аналізуючи перспективи розвитку ситуації довкола російсько-українського конфлікту, у програмі "Студія Захід" на Еспресо.TV, – інформує "Еспресо.Захід".

Україна, на думку Раміса Юнуса, "могла б захищатись і в Криму. Але вона не захистилась у Криму, бо повірила Заходу, і тому втратила Крим без жодного пострілу. На Донбасі Україна почала чинити опір, Москва це побачила, тому далі й не пішла. Вона побачила, що далі буде ще більше крові й зупинилась на Донбасі".

"І тепер Путін своєю ультимативною заявою вирішив перевірити та реально оцінити ситуацію на 2021 рік, через 7 років після 2014 року, тож знову зробив такі заяви, вирішив перевірити, де прорве, де слабка ланка, - веде далі експерт. - Сьогодні він спостерігає. Він спровокував ситуацію своїм ультиматумом – і упродовж місяця-двох дивиться, як хто рухається, хто які заяви робить, хто піариться. Ви думаєте, у них що, немає мозкових центрів, які не виступають на пропагандистських каналах, а які ставлять на стіл першій особі реальну інформацію про те, де і що слабке чи сильне у них, куди можна поткнутись, а куди не можна – бо дістанемо по носі".

На сьогодні ситуація зрозуміла. "Виходячи саме із цієї ситуації, він (Путін. – Ред.) не працює зі Старою Європою. Бо він зрозумів, що звідти, як у 2014 році нічого не було, так не буде й сьогодні, тобто вони нічого робити не будуть проти Кремля. Всі ці розмови про санкції, це все порожнє, бо таке робити може тільки США, того він і працює зі Штатами. І він думає, ага, а де сьогодні головний біль для мене – це Велика Британія, це Туреччина, це Польща, це Прибалтика - тут я продовжуватиму зараз тиснути, активно працювати. А де у них прорветься, то буде слабка ланка, я тоді повторю який-небудь новий Донбас".

"Пам’ятайте, - застерігає Раміс Юнус, - як тільки він знайде діру, у цьому захисті і зовнішньополітичний та внутрішній спротив не на тому рівні, він прориватиме його. І тоді він шукатиме можливість створити новий Донбас. Але якщо цієї діри не буде, він побачить, що йому за це буде дуже боляче. Тоді він старатиметься зберегти статус, який ви маєте сьогодні, на тому ж рівні. І тому останнім часом вони багато говорять про Нормандський формат, про Мінські угоди, щоб знову сісти за стіл переговорів. Він зараз шукає платформу, де б це зробити зі збереженням обличчя".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку