Протест Під Голоском: мешканці району вимагають державних шкіл замість приватних

Понад сотня жителів району вийшла з попереджувальною акцією протесту проти намірів влади віддати в приватні руки ділянки, які мали б іти під побудову державних закладів освіти.

Учасники протесту кажуть, що далі вони готові пікетувати Ратушу й навіть перекривати вулиці, інформує "Еспресо.Захід".

Сьогодні, 24 жовтня, мешканці району вулиць Малоголосківської та Під Голоском у Львові провели "загальні збори громадян за місцем проживання". На зустрічі були присутні більш як 100 осіб, які одноголосно підтримали вимогу до виконкому про скасування рішення від 22 жовтня про "передачу в оренду забудовникам комунальних земель з призначенням школа і садок".

Як пояснив у коментарі для "Еспресо.Захід" керівник одного з ОСББ в районі, Юрій Гупало, депутати та члени виконкому фактично ставлять мешканців перед фактом, що їм доведеться платити за освіту своїх дітей:

"Усі комунальні школи в нашому районі вже переповнені. А тут ми дізнаємося, що, не будуючи жодної нової, міська влада передає землі, які призначені під заклади освіти, у приватні руки. І розуміємо, що невдовзі будемо змушені навчати наших дітей за великі гроші".

Окрім цього, на зборах активісти зазначили, що ще не відомо, на яких умовах забудовники візьмуться за такі витратні проєкти, як будівництво школи. Чи не вийде так, що й у без того переущільненому районі збудують ще декілька кварталів, і населення тоді дійде замість граничних (згідно з будівельними нормами) 20 тисяч – до 30, а то й 40 тисяч. А це може призвести не лише до додаткових витрат для мешканців, а й до транспортного колапсу.

"Чинний головний архітектор Львова, та й усі фахівці у сфері урбаністики і транспорту, зазначають, що однією з суттєвих причин пікових потоків транспорту є перевезення дітей у школу і назад. Тож ми розуміємо, що тепер батьки в районі, яким пощастить знайти місце в державних школах, возитимуть дітей у різні частини міста. Натомість у ці приватні школи їздитимуть батьки з інших районів. Це буде повна катастрофа на всіх вулицях, які ведуть сюди, починаючи з уже зараз перевантаженої вулиці Чорновола", – зауважив Юрій Гупало.

Відтак мешканці вирішили, що вимоги зборів громади, головна з яких – скасувати рішення про передачу земель під садок і школу в приватні руки, оформлять у протокол, який скерують до виконкому Львівської міськради.

Також мешканці заявили, що не припинятимуть акцій протесту аж до позитивного рішення. Громада має намір домогтися слова на наступному засіданні сесії Львівської міської ради та на засіданні виконкому. А в разі, якщо її голосу не почують, залишає за собою право на інші акти громадської непокори та масового спротиву.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.