Просімо святого Василія Великого, щоб виблагав у Господа покаяння для нашого народу та закінчення війни, – митрополит і архиєпископ Львівський УГКЦ Ігор

У день святого Василія Великого митрополит львівський привітав вірян

 Про це йшлося у цьогорічному привітанні, передає "Еспресо.Захід".

Митрополит і архиєпископ Львівський УГКЦ Ігор у своєму зверненні нагадав, що свята божа родина є прикладом, яка навчає нас бути відповідальними до приписів закону Бога та закону церкви.

"Святий Йосиф та пресвята Богородиця, мати Ісуса, старалися докладно пильнувати закону, тому восьмого дня принесли дитя у святиню, щоб надати ім’я хлоп’яткові та обрізати його. Назвали його Ісусом, бо так велів ангел божий у сні Йосифові, коли той намірився залишити Марію, побачивши, що вона вагітна. Господній посланець дуже чітко промовив до Йосифа: "Вона ж народить Сина, і назвеш Його ім’ям Ісус, бо Він спасе свій народ від його гріхів", – йдеться у зверненні.

Свята родина все виконувала точно, спокійно, без жодної паніки та метушні, навіть у важких хвилинах.

"Не будемо вдаватися у жодні деталі, лиш, одне стверджуємо, що праведні батьки чинили усе докладно тому, що дуже любили Бога і закон виконували з любові до Батька небес! Любов до Бога стояла вище всякого роздумування та міркування, і цей, вчасно виконаний обряд свідчив про те, що, згодом, говорив Ісус: "… доки існуватимуть небо й земля, жодна йота, жодна риска із закону не скасується, поки все не збудеться"(Мт 5,18). Ось, вони, божі люди, які навчають нас, щоб бути відповідальними до приписів закону Бога та закону святої Церкви", – сказав він.

У своєму зверненні митрополит  і архиєпископ Львівський УГКЦ Ігор, розповідає ким був святий Василій Великий.

"Цей глибоко духовний чоловік, зумів у своєму житті відшукати Бога, посвятити для нього своє життя, зростати в любові до Бога й інших людей настановляти на праведний шлях життя. Сім’я, де виростав Василій, нараховувала п’ять синів і п’ять дочок. Його батько був відомим у місті адвокатом і викладачем риторики (ораторського мистецтва). Це був час після переслідування християн, які ховалися від жорстоких імператорів. Святий Василій мав швидкий проникливий розум, добре навчався, здобуваючи науку в Константинополі та Афінах. Після закінчення навчання займався викладанням риторики, а, охрестившись, подорожував монашим сходом, знайомився з аскетами та їхнім життям, подивляючи їхню витривалість у молитвах та стійкість у праці. 

Коли став єпископом у 370 році, він вповні посвятив своє життя служінню Церкві зі всією відповідальністю.

"Просімо цього мудрого та глибоко духовного мужа Церкви, святого Василія Великого, щоб виблагав у Господа щирого покаяння для нашого народу, навернення до Бога та закінчення війни в Україні", – додав митрополит і архиєпископ Львівський УГКЦ Ігор

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку, телеграм-канал та твіттер.