"Потрібно зачекати ще 5-7 днів": Орест Чемерис – про спад захворюваності на Львівщині

Піку чергової хвилі COVID-19 ми ще не пройшли. Головний медик Львівської області попередив про ризик хвилеподібного зростання захворюваності.

Наразі, за його словами, епідситуація на Львівщині залишається контрольованою, хоч захворюваність і продовжує утримуватися на достатньо високому рівні. Коефіцієнт виявлених випадків (підтверджених позитивних хворих відповідно до кількості протестованих осіб за той чи інший період) становить 25% ("червоний" рівень епіднебезпеки встановлюється, якщо цей показник протягом останніх трьох днів становить понад 20%).

"Це – один із ключових показників, який говорить про те, що ситуація залишається достатньо напруженою, попри те, що впродовж останніх днів ми не зауважуємо тенденції до росту захворюваності", зазначив на пресбрифінгу директор департаменту охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації Орест Чемерис, передає "Еспресо.Захід".

Інший показник, який залишається на достатньо високому рівні, - кількість госпіталізованих на 100 тисяч населення. У Львівській області він становить понад 60. Цього якраз достатньо для того, щоб область потрапила у "червону" зоную.

"Протягом останніх кількох днів кількість госпіталізацій зменшується, проте це однозначно не свідчить про те, що чергова коронавірусна хвиля від нас відходить. Тривалий час можуть спостерігатися хвилеподібні тенденції. Для того, щоб констатувати факт зменшення росту захворюваності, потрібно витримати період ще хоча б у 5-7 днів",  підкреслив посадовець.

За станом на ранок п’ятниці, 11 лютого на стаціонарному лікуванні у визначених "ковідних" стаціонарах перебуває 2082 осіб. Ліжкова мережа в області завантажена на 39%. Понад 150 хворих продовжує перебувати у реанімаційних відділеннях, з них 61 – на апаратах штучної вентиляції легень. Зокрема за останню добу (10 лютого) у Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих поступило 13 пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19.

Загалом, як повідомив генеральний директор медзакладу Максим Прикупенко, у госпіталі перебуває 162 пацієнтів з COVID-19, з них 17 – у реанімаційному відділенні (троє – на ШВЛ). "У понеділок (7 лютого. – Ред.) поступило 24 пацієнта. Далі щодоби – у середньому по 10. Тривалість лікування зменшилася, але важких пацієнтів все ще є досить багато, оскільки поступають до нас, як правило, хворі зі супутньою патологією. Якщо пацієнт вже не вимагає перебування у стаціонарі, продовжує лікування вдома, під контролем сімейного лікаря. Але при потребі може знову звернутися до нас", запевнив очільник лікарні.    

"Завдяки карантинним обмеженням, введеним згідно з рішенням обласної комісії ТЕБ і НС, у поєднанні з досить непоганим відсотком охоплення дорослого населення Львівщини вакцинацією (хоча він однозначно є далеко не таким, яким би ми його хотіли бачити), нам вдалося пройти чергову хвилю на доволі стабільних показниках. Сьогодні вкрай важливо дотримуватися карантинних обмежень, а головне – прийти та отримати бустерну дозу. ВООЗ та провідні міжнародні наукові інституції наголошують, що бустерна доза зменшує ризик інфікування "Омікроном" і симптомного перебігу у разі розвитку захворювання. Карантинні обмеження і вакцинація – два ключові моменти, які допоможуть нам подолати пандемію", зазначив Орест Чемерис.

За його інформацією, з-понад 1 мільйона 28 тисяч осіб, які отримали першу дозу вакцини, приблизно 980 тисяч отримали другу. Більш, як 26 тисяч отримали третю, бустерну дозу. "Якщо людина таки захворіла на COVID-19, то ревакцинуватися може через 28 днів після одужання", додав спікер брифінгу.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.